Anadolu Efes – Krunoslav Simon davasında ceza indirimine gidildi! #EuroLeague

Anadolu Efes ve Krunoslav Simon arasında 2021’de yaşanan cenaze olayı sebebiyle görülen davada Hırvat oyuncu leyhine karar çıktı. 

EuroLeague Uyuşmazlık Çözüm Kurulu Krunoslav Simon’un cezasında indirime gitti. Geçtiğimiz yıl ailesinden birinin vefatı üzerine cenazeye katılmak için ülkesine giden Simon’a, Anadolu Efes iki maça habersiz şekilde katılmadığı için para cezası vermişti. Temyizde bu cezanın düşürülmesi yönünde karar çıktı.

Kurul, oyuncunun ülkesine gitme aşamasında kulüple daha iyi iletişime geçerek süreci daha doğru yönetebileceğini ama bunu yapmadığını kabul ederken, yine de oyuncuya verilen cezasının yüksek olduğuna kanaat getirdi ve aylık maaşının %50’si olarak verilen ceza miktarını %10’a düşürdü. Ayrıca Anadolu Efes’in tahkim masraflarını ve oyuncunun yasal harcamalarını ödemesine karar verdi.

Temyiz mahkemesinde EuroLeague Oyuncular Birliği (ELPA) tarafından savunması yapılan Krunoslav Simon, hukuki zeminde birlik tarafından temsil edilen ilk basketbolcu oldu. Birlik, EuroLeague kuralları içerisinde yer alan “Aile üyelerinden birisinin ölümü halinde, oyuncu maç günleri de dahil olmak üzere en az üç gün izin hakkına sahiptir.” maddesini savunmasında merkeze alarak bu kararın çıkmasına imkan sağladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler