Anadolu Efes, Khimki deplasmanında son çeyrekte dağıldı! | #GameON

THY EuroLeague’in 13. Haftasında temsilcimiz Anadolu Efes, Khimki Moskova deplasmanına kouk oldu ve maçtan 86 – 68’lik skorla mağlup ayrıldı.

Khimki Moskova ilk beşi: Alexey Shved, Charles Jenkins, James Anderson, Anthony Gill, Malcolm Thomas

Anadolu Efes ilk beşi: Errick McCollum, Krunoslav Simon, Zoran Dragic, Derrick Brown, Bryant Dunston

Karşılaşma, ev sahibi ekibin 5 – 0‘lık serisi ile başladı. Temsilcimiz ise ilk basketini Zoran Dragic’in üçlüğü ile buldu ve sonrasında 9 – 0‘lık seri yakalayarak ilk üç dakikayı iki topluk farkla önde geçirdi. Doğru hücumlarla sayılar bulan Efes, çeyreğin son beş dakikasına ise iki sayılık farkla önde girdi. 9 – 0‘lık seri ile yeniden öne geçen Khimki, temsilcimizin farkı tek topa indirmesine rağmen çeyreği 26 – 19‘luk skorla önde tamamladı.

İkinci çeyrekte perdeyi açan isim Vialtsev oldu. Efes ise çeyrekteki ilk sayılarını Motum ile buldu. Oldukça kısır ilerleyen çeyreğin son beş dakikasına dokuz sayılık fark ile önde giren ev sahibi ekip, farkı çift hanelere çıkarmayı başarsa da farkın yeniden tek hanelere düşmesi üzerine ilk yarının bitimine 2.51 kala mola aldı.(35 – 27) Moladan Sokolov’un basketi ile dönen Khimki, temsilcimizin sertleşen oyunu neticesinde elde ettiği 4 – 0‘lık mini serisine engel olamadı. İlk yarının son dakikası karşılıklı molalar ile geçildi ve Efes, çizgiden bulduğu sayılar neticesinde soyunma odasına 37 – 33 geride gitti.

@AnadoluEfesSK/Twitter
@AnadoluEfesSK/Twitter

İkinci yarıda perdeyi açan isim Anthony Gill oldu. Efes ise ilk sayılarını Simon’dan gelen beş sayı ile buldu. Farkı tek topta tutmaya çalışan temsilcimiz, çeyreğin son beş dakikasına ise iki sayılık farkla önde girdi ve TV molasına 43 – 45‘lik Efes üstünlüğü ile gidildi. Moladan başarısız bir hücum ile dönen ev sahibi ekip, sonraki hücumda eşitliği yakaladı. Yüksek tempoda ve karşılıklı basketlerle ilerleyen çeyrekte üstünlük sıkça el değiştirirken, final çeyreğine 57 – 56‘lık Khimki üstünlüğü ile gidildi.

Final çeyreğinde açılışı Anthony Gill yaptı. Efes ise Adams’tan gelen basket ile çeyreği açtı. Çeyrek devamında 8 – 0‘lık seri bulan ev sahibi ekip, Ergin Ataman’a bitime 7.31 kala molayı aldırdı.(67-58) Moladan başarısız hücumla dönen temsilcimiz, Khimki hücumunda sayı yemekten kurtulamadı. Oyunun tıkandığı bölümde maçın son beş dakikasına Khimki’nin 11 sayılık üstünlüğü ile girildi. Basit top kayıpları yapmaya başlayan Efes, sayı bulmakta zorlandığı bölümde savunmada da aksayınca farkı eritemedi. Bitime 2.45 kala ise Ataman molası geldi.(75 – 61) Mola dönüşünde yine top kaybı yapan Efes, maçın da kopmasıyla konsantrasyon düşüklüğü yaşadı ve karşılaşmadan 86 – 68‘lik skorla mağlup ayrıldı.

Geri1 of 2
Use your ← → (arrow) keys to browse

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler