THY EuroLeague’de playoff serisinin son maçında Barcelona Lassa’yı konuk eden Anadolu Efes, mücadeleden 80-71 galip ayrıldı ve Final Four’a yükseldi.

Anadolu Efes ilk beşi: Shane Larkin – Rodrigue Beaubois – Krunoslav Simon – Adrien Moerman – Bryant Dunston

Barcelona Lassa ilk beşi: Kevin Pangos – Pau Ribas – Victor Claver – Chris Singleton – Ante Tomic

Mücadelede açılışı Pangos yaptı. Efes adına perdeyi Larkin açtı. Barcelona hücumlarında daha organize bir görüntü verirken Efes top kayıpları ile hücum bulamasa da Larkin liderliğinde tempoya ayak uydurdu. TV molasına ise 14-18 Barcelona Lassa üstünlüğü ile gidildi. Moladan daha etkili dönen taraf konuk ekip olurken, farkı iki topun üzerinde tutarak çeyrekteki üstünlüğünü korudu. Rakibini çeyrek boyunca arkadan takip eden Anadolu Efes, ilk çeyreği 23-28 geride tamamladı.

İkinci çeyrekte açılışı Heurtel yaptı. Aradaki fark 5-7 sayı bareminde konuk ekip lehineyken Micic liderliğinde oyunda akıcılık sağlayan Efes, farkı tek topa indirdi ve Pesic molası geldi. (29-32) Moladan Seraphin’in isabeti ile dönen Barcelona, temsilcimizin sayılarına rağmen yüksek saha içi isabet yüzdesi neticesinde önde kalmayı sürdürdü. Micic ve Larkin’in üçlükleri ile maçta ilk kez öne geçen Anadolu Efes, yüksek tempoda oynanan ve kısaların etkili olduğu mücadelede hem skorda hem de oyunda dengeyi sağladı. Devamında üstünlüğü de ele alan Efes, ikinci yarısını şahane geçirdiği çeyrek sonunda soyunma odasına 47-42 önde gitti.

İkinci yarıda açılışı serbest atış çizgisinden, başlangıçtan üç dakika sonra Dunston yaptı. Takımların skor üretmekte zorlandığı ancak mücadele dozunun çok yüksek olduğu çeyrekte Efes, farkı ilk kez iki ve ardından üç topa çıkardı. Maçtaki üstünlüğü net bir şekilde ele aldı. Bunu skora yansıtmakta pek başarılı olamayan Efes, karar çeyreğine 61-57 önde girdi.

Karar çeyreğinin henüz başında farkı çift hanelere çıkaran Efes, çeyreği akıcı bir şekilde sürdürmeye devam etti. Maçı domine eden temsilcimiz, son üç dakikada rakibinin kıpırdanmasına rağmen üstünlüğü vermedi. Muazzam bir ikinci yarı geçiren Anadolu Efes, mücadeleden 80-71 galip ayrıldı ve Final Four’a yükseldi!

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir