ING Basketbol Süper Ligi 10. hafta karşılaşmasında Anadolu Efes, Sinan Erdem Spor Salonu’nda Galatasaray Doğa Sigorta’yı konuk etti. Mücadelenin galibi 104-80 ile Anadolu Efes oldu.

Karşılaşmaya iyi başlayan Galatasaray Doğa Sigorta oldu ve ilk iki dakika konuk ekibin 7-0’lık üstünlüğüyle geçildi. Ancak 9-0’lık seriyle rakibine cevap veren Anadolu Efes, çok geçmeden üstünlüğü ele aldı. Ev sahibini taşıyan Krunoslav Simon olurken konuk ekipte ise Tai Webster öne çıktı. Ergin Ataman’ın takımı öne geçtikten sonra farkı açtı ve ilk periyotu 28-20 ile üstün geçti.

Galatasaray ikinci çeyreğe 5-0’lık seriyle girdi. Anadolu Efes’te Shane Larkin devreye girerken Birleşik Amerikalı guardın sayılarıyla ev sahibi ekip farkın erimesine izin vermedi. Galatasaray’ı sürükleyen oyuncu Zach Auguste olurken çeyrek geneli karşılıklı sayılara sahne oldu. Ataman’ın takımı son bölüme doğru farkı çift hanelere çıkarsa da son iki dakikayı daha iyi geçiren Galatasaray, farkı beş sayıya çekti. Yiğitcan Saybir’den gelen üçlükle ilk devreye ev sahibi 54-46 önde girdi.

İkinci devre karşılıklı basketlerle başlarken ilk dakikalarda iki takım da boyalı alanı kullandı. Zach Auguste ve Gregg Whittington ile etkili olan Galatasaray, üst üste sayılar bulurken farkı üç sayıya çekti ve Ataman’a mola aldırdı. (58-55) Anadolu Efes, moladan Chris Singleton’un basketiyle dönerken devamında ise Sertaç Şanlı ile etkili olmayı sürdüren ev sahibi ekip; çeyrek bitimine dört dakika kala farkı dokuz sayıya çıkardı. (69-60) Üstünlüğünü sürdüren lacivert beyazlılar, son 10 dakikaya 80-65 ile üstün geçti.

Final periyotu düşüklü skorlu başlarken ilk iki buçuk dakika 82-67’lik Anadolu Efes üstünlüğüyle geçildi. Hücumda istedikleri yapamayan Anadolu Efes’te Koç Ataman, üç dakikanın sonunda mola alırken son yedi dakikaya 82-70 ile girildi. Ev sahibi takım, son saniyeye kadar farkı çift hanelerde tutmayı başarırken karşılaşmadan da farklı bir şekilde galip ayrılmasını bildi. (104-80)


Karşılaşmanın istatistikleri için tıklayınız.

Onur Çelikten

Twitter: @mrcelikten - E-posta: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir