THY EuroLeague’de playoff serisinin dördüncü maçında Barcelona Lassa’ya konuk olan Anadolu Efes, mücadeleden 82-72 mağlup ayrıldı.

Barcelona Lassa ilk beşi: Kevin Pangos – Pau Ribas – Victor Claver – Chris Singleton – Ante Tomic

Anadolu Efes ilk beşi: Vasilije Micic – Rodrigue Beaubois – Krunoslav Simon – Adrien Moerman – Bryant Dunston

Maça karşılıklı basketlerle başlanırken oyunun kontrolü taraflar arasında gidip geldi. Shane Larkin’in dümene geçmesiyle rüzgarı arkasına alan Anadolu Efes, ilk çeyreği 15-22 önde geçti. İkinci çeyrekte oyunun rölantiye binmesine engel olamayan temsilcimiz, Barcelona Lassa’nın oyuna dahil olmasını önleyemedi ve üstünlüğünü yitirdiği çeyreği Moerman’ın son saniye üçlüğü ile 36-38 önde tamamladı.

İkinci yarıya seri basketlerle başlayan Barcelona Lassa, oyunun kontrolünü eline alırken taraftar desteğini de arkasına aldı ve Anadolu Efes’in ritmini bozdu. Ritmi iyice bozulan Efes, sadece iki saha içi isabeti bulabildiği çeyreği 12 sayı bularak tamamladı. Karar çeyreğine ise 63-50 Barcelona Lassa üstünlüğü ile gidildi. Final çeyreğinde bir türlü kendini oyunun içine atamayan ancak yakın takipte olan Anadolu Efes, tartışmalı hakem kararlarının konuşulduğu çeyrekte ritmini yeniden yakalayamaması ve oyundan düşmesi sonucunda maçtan 82-72’lik skorla mağlup ayrıldı.

Serinin son maçı 1 Mayıs Çarşamba günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak ve kazanan takım Final Four’a adını yazdırarak Fenerbahçe Beko’nun rakibi olacak.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir