Altyapıda fırtına gibi esip istediği yere gelemeyen oyuncular! | GALERİ

Bugün sizlere altyapıda fırtına gibi esip, ileride büyük bir yıldız olması beklenirken o potansiyele bir türlü ulaşamayan, bekleneni veremeyen oyunculardan oluşan bir galeri derledik.

Şaşıracağınız veya kesinlikle olmalı diyeceğiniz oyuncuların bulunduğu bu galeri, şu anki genç oyuncularımıza bir nevi örnek olması niteliğinde. 

Geri1 of 11

Altyapıda fırtına gibi esip istediği yere gelemeyen oyuncular! | GALERİ

6 YORUMLAR

 1. İlkan’ın durumu biraz farklı, ciddi bir sakatlık geçirdi. İzzet için sanki Konya yeniden bir fırsat olacak gibi görünüyor. Ender, Cenk çok erken kapattı dönemi. Oysa ki Sinan bu sezon EL şampiyonluğu için mücadele edecek.
  Burada Can ve Doğuş için parantez açılabilir. Devam eden şansları olduğunu düşünüyorum ve eksiklerini gidermeleri halinde çok farklı yerlere gelebileceklerini düşünüyorum.
  Mesela Doğuş’un şutu olan versiyonu!!

  • Öncelikle ilginiz ve yorumunuz için teşekkür ederim. İlkan ciddi bir sakatlık geçirdi evet fakat o sakatlığın ameliyatında yapılan yanlışlık, onun sahalara dönmesini geciktirdi ve bu onu hem mental hem de fiziksel olarak çok etkiledi. İzzet için ben de sizinle aynı düşünceyi paylaşıyorum. Ender ve Cenk ise çoğu Türk oyuncu gibi olduğu yeri kabullendi ve iş işten geçti. Can Maxim için hiçbir şey geç değil fakat o 16 yaşında Fenerbahçe formasıyla yiğitler gibi çıkıp oynadığında ondan çok farklı şeyler bekleniyordu. Doğuş ise o şutunu geliştirseydi kesinlikle ve kesinlikle NBA’de olurdu ama o şutu geliştirmek için artık geç.

 2. Ender, Cenk, Maxim, Doğuş’un bence bu listede yer almaması gerekiyor çünkü zaten onlar yapabileceklerini yüzde 80’e kadar yaptılar. Daha derin bir araştırma ile bu listeye dahil edilebilecek oyuncular arasında: Volkan İncekara, Fırat Töz, Pertev Öngüner, Aydın Okçu, Burak Yüksel, Teoman Örge, Duşan Cantekin, Alican Güney, Can Özcan, Mustafa Özgümüş ve Gaffur Arzu bulunuyor.

  • Ender neyse de diğer üçü çok daha iyi kariyer yapabilirdi. Hele Maxim. Hem iyi şutör, hem atletik ve kıvrak, hem de soğukkanlı. Jasikevicius veya Diamantidis’in iş etiği, konsantrasyon ve oyun zekasının zekatı onda olsa, Euroleague’de flaş bir oyuncu olurdu.

 3. Ben bu isimlere Engin Atsür, Mustafa Kemal Bitim, Gökhan Üçoklar, Emre Bayav, Birkan Batuk, Okben Ulubay, Berke Atar, Egemen Güven, Kenan Sipahi, Ayberk Olmaz, Can Özcan, Barış Hersek’i hatta sonradan bir nebze toparlasalar da Tutku Açık, Barış Ermiş ve Semih Erden’i ekleyebilirim. Ender Arslan ise yeteneğine göre fena sayılmayacak bir kariyer yaptı. Onuralp da bu sene toparlanıyor gibi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler