Turkish Airlines EuroLeague ve ING Basketbol Süper Ligi’nin iddialı ekiplerinden Anadolu Efes’in genel menajeri Alper Yılmaz TRT Spor’a önemli açıklamalarda bulundu.

Takımdaki beş yabancı oyuncunun Türkiye’de olduğunu söyleyen Alper Yılmaz, belirti gösteren hiçbir oyuncuları olmadığını ifade etti. Maaş kesintisi olup olmayacağıyla ilgili gelen soruya oynanmayan maçların sorun yaratacağını ancak şu an böyle bir durumun söz konusu olmadığı cevabını veren Yılmaz EuroLeague’in Mayıs ortasında başlaması durumunda normal sezonun oynanmasının masadaki konu olduğunu belirtti.

Alper Yılmaz’ın TRT Spor’a yaptığı açıklamaların tamamını haber metninin devamında bulabilirsiniz.

“Şu anda zor bir dönemden geçiyoruz. Biz de evde kalarak kendimizi izole etmeye çalışıyoruz. Ülkelerine dönen yabancı oyuncularımız var. Beş yabancı oyuncumuz ise burada. Takımda belirti gösteren kimse yok. Herkes evinde çalışıyor ancak tabii ki oynanan maçlar gibi olmuyor. Ama sağlıklarının iyi olduğunu biliyoruz.”

“Oynanmayan maçlar ekonomik olarak sıkıntıya düşürecek gibi ancak şu anda öyle bir durum söz konusu değil. EuroLeague Oyuncular Birliği ile konuşuyoruz ve hareketlerimizi de ona göre şekillendireceğiz.”

“Sezona başlayacağımız tarih şu an net değil. Mayıs’ın ortasında gibi başlaması bir seçenek olursa format değişiklikleri konuşulabilir ancak normal sezonun tamamının oynanması masada olan konu. Ama bunların hepsi sağlık durumuna göre belli olacak.”


Kaynak | trtspor.com.tr

Onur Coşkun

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir