Almanya deplasmanında farklı kaybeden Muratbey Uşak, tur şansını yitirdi | #BasketballCL

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi 12. haftasında temsilcimiz Muratbey Uşak, EWE Baskets deplasmanına konuk oldu. Tümü ev sahibi takımın üstünlüğüyle geçilen maçtan Muratbey Uşak, 106-77 mağlup ayrıldı.

Muratbey Uşak’ın ilk beşi: Zach Auguste- Berkay Candan- D’Angelo Harrison- Sarunas Vasiliauskas- S-haq McKissic

EWE Baskets’in ilk beşi: Chris Kramer- Frantz Massenat- Ricky Paulding- Philipp Schwethelm- Brian Qvale

Karşılaşmanın ilk sayıları, Zach Auguste’nin çaldığı topun ardından üçlüğü gönderen D’Angelo Harrison’dan geldi. Almanya ekibinin cevabı iki sayılık bir basket olurken temsilcimizden gelen bir top kaybıyla 4-3 öne geçtiler. Muratbey Uşak, McKissic ile ikinci üçlüğünü bulurken EWE Baskets’den Massenat, aynı şekilde karşılık verdi (7-6). Alman ekip, temsilcimizin başarısız hücumları ve top kayıpları sonucunda dört sayı daha buldu ve henüz üç dakika geçmişken on bir sayıya ulaştı (11-6). Bu sayının hemen ardından Muratbey Uşak bençi molayı istedi, molanın ardından ise karşılıklı başarısız atışlar ve top kayıpları yaşandı. Bunun ardından Ozan Bulkaz, Auguste’yi çıkarıp Freimanis hamlesini sahaya sürdü, Freimanis oyuna girmesinin hemen ardından iki sayılık atışıyla Alman ekibin serisine son verdi (11-8). Berkay Candan ve McKissic ile de başarılı atışlar bulan ekibimiz çeyreğin bitimine yaklaşık dört dakika kala 12-11 öne geçmeyi başardı. Yine Muratbey Uşak’ın isabetsiz atışları ve top kaybının bir sonucu olarak yedi sayılık bir seri yakalan EWE Baskets, skoru 18-12‘ye getirdi. Bu seriye son veren isim iki sayılık basketiyle Harrison olurken, ilk on dakikanın bitimine bir buçuk dakika kala skor 22-19 idi. Temsilcimizin üst üste yaptığı top kayıpları ve Alman ekibinin başarılı hücumlarıyla çeyreğin bitimine otuz sekiz saniye kala fark çift haneleri buldu (29-19). İlk çeyreğin sonucunu belirleyen atış Alman ekibinden geldi (31-20).

Vasiliauskas ile bulduğu iki sayıyla ikinci çeyrekte açılışı yapan Muratbey Uşak, McKissic ile de bulduğu sayılarla 7-0‘lık seriyi yakaladı (31-27). Alman ekip, bu seriye üçlük isabetleriyle karşılık verirken temsilcimiz, Harrison ve Auguste ile serbest atış çizgisinden skor katkısı aldı (37-30). Çeyreğin yarısı geçilmişken ekipler karşılıklı sayılar buldu fakat Alman ekip, ilk yarının bitimine üç dakika kala bulduğu beş sayılık mini seri ile farkı 13 sayıya çıkarmayı başardı (47-34). Çeyreğin geri kalan kısmı karşılıklı sayılarla geçilirken ilk yarı 53-42 EWE Baskets üstünlüğüyle son buldu.

basketballcl.com
basketballcl.com

İkinci yarının ilk sayıları EWE Baskets cephesinde Qvale ve Paulding’den gelirken üçlüğü bulan Vasiliauskas, Muratbey Uşak tarafında cevabı veren isim oldu (57-45). Üç buçuk dakika karşılıklı sayılarla geçilirken Ozan Bulkaz molayı aldı (63-49). Takımlar, çeyreğin beşinci dakikasına kadar skor anlamında sessiz kalırken, Qvale ve Freimanis’in sayılarıyla bu sessizlik son buldu (65-51). McKissic’in Qvale’ye yaptığı faulün ardından Muratbey Uşak bençine bir teknik faul çalındı. Alman ekip, faullerin tümünden başarılı sonuç elde ederken Muratbey Uşak tarafında D’Angelo Harrison, basket faul ile üç sayılık bir katkı sağladı (68-54). EWE Baskets’in art arda bulduğu dört sayı ve McKissic’den gelen bir top kaybı çeyreğin bitimine 02:47 kala Muratbey Uşak’a molayı aldırdı (72-54). Molanın ardından Alman ekip, hücumda iki atışından sonuç bulamasa da ribaundu almayı bildi ve Zeeuw ile üçlüğü buldu (75-57). Bunun ardından Vasiliauskas ve Berkay Candan ile 7-0‘lık bir seri bulan temsilcimiz, skoru 75-61‘e getirdi. Çeyreğin son basketi ise bitime dört saniye kala bulduğu sayılarla Mihailovic’den geldi (77-61).

Son on dakikanın ilk sayıları Kramer ile Alman ekibinden gelirken, Qvale de 19. sayısını bularak ona destek oldu (82-61). Muratbey Uşak tarafından bulduğu üçlükle yanıt veren isim McKissic olurken ona destek veren isimler ise Auguste ve Vasiliauskas oldu (82-67). Tekrar yedi sayılık bir seri bulan EWE Baskets, farkı 22‘ye kadar çıkarmasının yanında Muratbey Uşak’a molayı aldırdı (89-67). Molanın ardından Qvale skor bulmaya devam ederken temsilcimiz, Harrison ve Auguste ile faul atışlarından sayılar buldu (91-69). Karşılaşmanın son bölümünde de tüm maçta olduğu gibi EWE Baskets’in üstünlüğü sürdü ve karşılaşma 106-77 sona erdi. Böylece Muratbey Uşak, C grubundaki sekizinci mağlubiyetini almış ve bir üst tura çıkma şansını kaybetmiş oldu.

Geri1 of 3

Almanya deplasmanında farklı kaybeden Muratbey Uşak, tur şansını yitirdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler