Khimki Moskova’nın ve Rusya A Milli Basketbol Takımı’nın yıldız oyuncusu Alexey Shved Rusya Basketbol Federasyonu’nun resmi web sitesine açıklamalarda bulundu.

EuroLeague’le FIBA takvimi arasındaki uyuşmazlıklardan şikayet eden Shved, sezon içerisinde oynanacak maçlarda milli takım forması giyememe ihtimalinden ötürü mutlu değil. Rusya Basketbol Federasyonu’nun resmi web sitesine açıklamalarda bulunan yıldız oyuncunun ifadelerine haber metninin devamında ulaşabilirsiniz.

“Umarım gelecek yaz Dünya kupasında oluruz. Sezon içerisinde milli takımda oynayabilecek miyiz? Duruma bakacağız. Açıkçası hem kulübümde hem de milli takımda oynamak istiyorum. Fakat bunun kararı bana ait değil. Khimki yönetimiyle durumu görüşüp milli takımla iletişime geçeceğim. Kulüple milli takım arasında seçim yapmak zorunda bırakılmamalıydık.”

Ülkesinin 2019 FIBA Dünya Kupası’na katılım için Eylül ayında oynadığı iki maçta 19 sayı, 5 ribaund, 6 asist ortalamalarıyla oynadı. Rusya bu maçlarda Çek Cumhuriyeti’ne 80-78 mağlup olurken Bulgaristan’ı ise 77-73 mağlup etti.

Rusya’nın iki turlu eleme sisteminde çıktığı sekiz maçta dört galibiyeti bulunuyor. Rusya 30 Kasım’da Finlandiya’ya konuk olacak, ardından da 3 Aralık’ta evinde Çek Cumhuriyeti’ni konuk edecek.


Orijinal kaynak | russiabasket.ru

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir