Aleksandar Djordjevic: “Yönetmemiz gereken en zor konu motivasyon” #EuroLeague

Fenerbahçe Beko Başantrenörü Aleksandar Djordjevic ve Şehmus Hazer, Bayern Münih ile oynanacak maç öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

Turkish Airlines EuroLeague‘de Fenerbahçe Beko, bu akşam sahasında Bayern Münih’i konuk edecek. EuroLeague’de sezona nokta koyduğu kesinleşen temsilcimiz bu mücadeleyle birlikte en azından altı maçlık mağlubiyet serisine nokta koymak istiyor. Puan durumu açısından bir önemi olmasa da seyirciyle kucaklaşma bakımından önem arz eden bu karşılaşma öncesinde Fenerbahçe Beko’nun çalıştırıcı Aleksandar Djordjevic maçı değerlendirdi. Sırp koç açıklamalarında motivasyon olgusuna vurgu yaptı:

“Bayern Münih ile bu maçı, Real Madrid’e karşı kazandığımız mücadeleden üç gün sonra oynamamız gerekiyordu. O karşılaşmadan sonra çok iyi durumdaydık ve EuroLeague sezonumuz için son derece konsantre ve istim üzerindeydik. Ancak o günden sonra, özellikle Rus temsilcilerinin durumuyla birlikte bizim için değişik ve zorlu bir tablo ortaya çıktı.”

“Şu anda bizim için yönetmemiz gereken en zor konu ‘motivasyon’ olacak. En iyi oyunumuzu sergileyebilmek için öncelikli işimiz motivasyonu sağlamak. Kesinlikle galip gelmek ve bunu yaparken de sakatlık dönüşü form tutma sürecinde olan oyuncularımızı maç ritmine sokmak istiyoruz. Takım olarak kimliğimizi yeniden kazanmak ve birlikte hareket ederek içinde bulunduğumuz tüm zorlukların üstesinden gelebilmek için buna çok ihtiyacımız var. Birliktelik, bizi takım olarak diğerlerinden ayıran en önemli özelliğimiz.”

“Çok fiziksel bir maç bekliyorum. Rakibimiz savunmada adam değişimine sıklıkla başvuruyor ve bu noktada hücumda iyi iş çıkarabilmek için. hem içeride hem de dışarıda doğru çözümleri bulabilmeliyiz.”

Şehmus Hazer de karşılaşma öncesinde fikirlerini belirtti. Genç oyuncu istedikleri noktadan uzakta kaldıklarını dile getirirken, şunları söyledi:

“EuroLeague’de istediğimiz noktanın maalesef çok uzağında kaldık. Kalan maçlarda en iyi oyunumuzu göstermeye çalışacağız. Evimizdeki Bayern Münih karşılaşmasını bu şekilde oynayarak kazanmak istiyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler