Albert Schweitzer’da izlenecek oyuncular (C ve D Grupları)

Dün A ve B gruplarında izlenecek oyuncuları yazmıştık, bugün turnuva başlıyor. C ve D gruplarıyla devam edelim…

C Grubu

C Grubu’nda Amerika, Fransa ve Ukrayna üçlüsü ön plana çıkıyor. Ukrayna zorlayacaktır elbette ama favoriler Amerika ve Fransa.

Amerika takımı tam anlamıyla bir milli takımdan daha çok, 12 lise oyuncusunun toplanması. Takımda şimdiden NCAA’de division 1’de imzalamış oyuncular bulunuyor, Tim Delaney ve Ethan Happ gibi. Yine birçok iyi kolejden ilgi alan Elijah Burns‘ü de izlemekte fayda var.

Fransa‘da ise ön plana çıkan oyuncu elbette Cyrille Eliezer-Vanerot. Kadroya baktığımız zaman Fransızlar bu turnuvada INSEP dışında çok oyuncu almışlar. Demek oluyor ki U18 Avrupa Şampiyonası öncesi herkesi denemek istiyorlar. Ywen Smock ve Alpha Kaba‘yı da yazalım kenara…

Ukrayna’da ise elbette gözler geçtiğimiz U16 Avrupa Şampiyonası’nda gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken ’97 doğumlu Sviatoslav Mykhailiuk‘ta olacak. Nike Hoop Summit’te de oynayan Mykhailiuk, Ukrayna’yı bu kategoride de taşımaya çalışacak. Sahada hemen hemen her şeyi yapabilen, atletik ve şutu da olan Mykhailiuk, bakalım Mannheim’a gelen gözlemcileri etkileyebilecek mi?

Son takım ise Şili. Açıkçası Şili hakkında çok fazla bilgim yok ama merakla onların ne yapacağını Mannheim’da bekliyorum. Nicolás Aguirre ve Sebastián Herrera takımın iyi oyuncularıymış… Belki de turnuvanın sürpriz takımı olurlar?

D Grubu

D Grubu’nda İspanya ve İtalya’nın bir üst tura çıkmasını bekliyorum. Ancak elbette iyi yeteneklere sahip Bosna Hersek de bu ikiliyi zorlayacaktır.

İspanya‘da Barcelona ile daha yeni profesyonel kontrat imzalayan ’96 jenerasyonun en iyi şutör-skorerlerinden Marc Garcia‘nın takıma liderlik yapması bekleniliyor. Keza atletik Yankuba Sima ve Marc Bauza gibi fizikli uzunları da içeride bulunuyor. Sergi Costa ve Pablo Perez gibi de iki iyi kısaları bulunuyor. Muhtemelen 2 guard oynayabilir İspanyollar ama U18 seviyesinde 1.90 altı iki guardla ne kadar oynayabilirler, orası soru işareti.

İtalya‘da ’97 doğumlu olmasına rağmen, müthiş bir fiziğe sahip Andrea La Torre, hemen hemen oyunda her şeyi yapabilen bir oyuncu. Federico Mussini de kadroda Torre ile birlikte dikkat edilmesi gereken bir oyuncu. Amerika’da bazı kolejlerden ilgi alan ’96 doğumlu oyun kurucu, Reggio Emilia forması giyiyor ve şut yetenekleriyle dikkat çekiyor.

Çin tabii her zaman sürpriz, ilgi çekici yeteneklerle gelebilir. Ziming Fan ’98 doğumlu ama şimdiden 2.10 boyunda. Hao Fu da Asya oyunlarında double-double ortalamaları bulunan 2.06’lık uzunları. Jinqiu Hu‘nun da iyi olduğu söyleniyor, bekleyelim ve görelim.

Bosna Hersek ise İspanya’da oynayan ’96 doğumlu Sandro Gacic, Spars’tan da ’97 doğumlu Edin Atic ve elbette Bayern Münih forması giyen Nihad Djedovic’in kardeşi Nedim Djedovic (’97-Barcelona) ön plana çıkmasını beklediğimiz oyuncular.

Halil Can Pelister – twitter.com/HCanPelister

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler