Geri1 of 3

Sarı-Lacivertliler, İtalya’da açılışı galibiyet ile yaptı!

fenerbahce-spor-kulubu-team-2017-europeİtalya’da düzenlenen Novipiu Europe Cup 2017’de ilk gün, oynanan altı karşılaşma ile birlikte sona erdi. Temsilcimiz Fenerbahçe de turnuvanın açılış gününde iki maça birden çıktı.

Sarı-Lacivertlilerin ilk rakibi, ev sahibi Novipiu Campus idi. Karşılaşmaya temsilcimiz Batuhan Özen, Ekrem Sancaklı, Alp Oktay, Cem Kırcıman ve İsmail Karabilen beşi ile başladı. Fenerbahçe özellikle ilk çeyrekte harika bir oyun ortaya koydu. 4-5 rotasyonumuzdan ilk periyotta çok önemli katkılar aldık ve ilk beş dakikayı 17-6 önde tamamladık. Daha sonrasında da muazzam oyunumuz devam etti ve çeyreğin sonunda skor 29-9’a kadar geldi. İkinci periyot ile birlikte oyun dengelendi. Ancak tabii yakalamış olduğumuz sayı farkı bizi hep bir adım önde tuttu. Dışarıdan 2.06’lık uzun İsmail Karabilen ve Görkem Bitirak ile sayılar bulan Fenerbahçe, ilk beş dakikayı 38-13 önde tamamladı. Soyunma odasına da 45-22 önde gittik.

İkinci yarı ile birlikte İtalyan temsilcisi çok daha derli toplu bir oyun ile sahadaydı. Eduardo Buffo, Lorenzo Cherubini ikilisi ile sayılar bulan Novipiu Campus, farkı az da olsa aşağılara çekti. Temsilcimiz ise yaptığı top kayıpları ile ritim bulmakta zorlandı. Maç boyunca tam 29 top kaybı yaptık ki bu istatistik maalesef ki biraz fazla. Özellikle Ekrem Sancaklı’nın gününde olmaması bizi zaman zaman sıkıntıya soktu. Fakat yine de final periyoduna 61-44 önde girmeyi başardık. Final periyodunda da her ne kadar fark azalsa da kontrol bizdeydi. Temsilcimiz, rakibinin daha fazla yaklaşmasına izin vermedi ve sahadan 75-64 galip ayrılmayı başardı. Karşılaşma boyunca tam 57 ribaund alan Fenerbahçe, İtalyan ekibine bu alanda büyük üstünlük kurdu.

Batuhan Özen (’01): 7 sayı-1 ribaund-5 asist

Fuat Farisoğlu (’01): 2 ribaund

Ekrem Sancaklı (’01): 11 sayı-2 ribaund-2 asist-13 top kaybı

Boray Bilgin (’01): 4 sayı-4 ribaund

Sarp Erden (’01): 2 sayı-4 ribaund

Alp Oktay (’01): 3 sayı-5 ribaund

Cem Kırcıman (’01): 16 sayı-12 ribaund

İsmail Karabilen (’01): 18 sayı-15 ribaund-3 asist

Umur Başcan (’01): 1 ribaund

Görkem Bitirak (’01): 10 sayı-4 ribaund-3 asist

Saadettin Donat (’01): 4 sayı-1 ribaund

Geri1 of 3

Sarı-Lacivertliler, İtalya’da açılışı galibiyet ile yaptı!

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: [email protected]

Website:

1 Comments

  1. yedi - 26/02/2017

    Altyapılarda güzel işler yapan bu gençleri, gelişimleri devam ettirerek üst liglere taşımamız gerek. TBF'nin de gündemi olduğunu düşündüğüm Gelişim Ligi bir fırsat olabilir. Böyle bir lig gençleri TBL, TB2L gibi liglere daha hazır halde gelmelerini sağlayacaktır. U18 seviyesinde turnuvalarını tamamlayan bir genç isim, 21-22 yaşına kadar bir gelişim liginde mücadele ederse maç eksiğini fazlasıyla giderecektir.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir