NBA’de yeni sezona oldukça kötü bir başlangıç yapan ve oynadığı 15 karşılaşmadan da mağlubiyetle ayrılan Philadelphia 76ers’ın tarihi bir başarısızlığa imza atmasına ramak kaldı.

Tüm basketbol dünyasının gözü kulağı Golden State Warriors’ın tarihteki en iyi başlangıç rekorunu geliştirip geliştiremeyeceğinde olsa da Philadelphia 76ers’ın başarısızlığı da tez konusu olabilecek türden. NBA’de yeni sezonda çıktığı 15 karşılaşmanın tamamını kaybeden ve kısa vadede çok zorlu bir fikstüre sahip olan 76ers, tarihin en kötü başlangıcına ortak olabilir.

Üst üste Boston Celtics, Houston Rockets ve Memphis Grizzlies deplasmanlarına konuk olacak 76ers, New Jersey Nets’in 2009-2010 sezonunda gerçekleştirdiği 18 maçlık başlangıç yenilgi serisine ortak olabilir. Üç deplasman karşılaşmasının ardından Los Angeles Lakers’ı konuk edecek 76ers’ın tarihteki en kötü başlangıca imza atıp atamayacağı ise merakla bekleniyor.

Şu ana kadarki en uzun başlangıç mağlubiyet serisine sahip New Jersey Nets, 2009-2010 sezonunu 12 galibiyet, 70 mağlubiyet ile noktalamıştı.

Onur Coşkun

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir