Iversonyeah

Phidelphia 76Ers formasını 722 maçta terleten ve 3 numaralı forma altında Sixers’a büyük emekleri olan Iverson’un forması, dün akşam Wells Fargo Center’da yapılan görkemli ve bir o kadar duygusal törenle emekli edildi.

Yapılan törende duygusal bir konuşma yapan AI, daha önce emekli edilen Sixers efsaneleri sayarak ”Ciddi misiniz, ben bu isimlerin arasında mı olacağım, eğer böyleyse bu hayallerimin gerçeğe dönüştüğü anlamına gelir. Phidelphia’yı seviyorum, burası sonsuza kadar benim yuvam ve bu taraftar Dünya’daki en iyi taraftar” dedi.

Iversonjersey

2001’de takımını sırtına alarak Nba Finallerine taşıyan, 11 kez All Star seçilen, 4 kez Nba sayı kralı olan, 3 kez Nba’de yılın ilk 5’ine seçilen, yine 3 kere Nba top çalma kralı olan ve bunlar dışında sayısız başarıya imza atmış, her şeyden öte, basketbolu aklı ya da elleriyle değil de yüreğiyle oynayan Allen Iverson, artık 3 numaralı formayla ölümsüz.

 

İşte Iverson’un formasının emekli edilme töreni ve yaşanan duygusal anlar:

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir