Geri1 of 17

1998 jenerasyonu Türkiye sıralaması | En iyi 16 oyuncu (TB Özel)

Not: İçerik 2016’da hazırlanmıştır.

1999 ve 2000 jenerasyonları ile ilgili ortaya koyduğumuz çalışmaların ardından 1998 jenerasyonunun Türkiye’deki en iyi on altı oyuncusunu çeşitli veriler ve değerlendirme ölçütleri ışığında derlediğimiz çalışmamızla karşınızdayız.

TrendBasket organizasyonunun alt kuruluşu TB Altyapı için emek harcayan insanlar tarafından meydana getirilen bu çalışmada oyuncuların Türkiye Şampiyonası ve –varsa- uluslararası organizasyonlardaki istatistiksel değerlerinin görsellere aktarıldığını ancak sıralamayı belirleme noktasında tek ölçütümüzün bu istatistiksel değerler olmadığını belirtmek isteriz.

Bu sıralama, bireysel ve takım istatistik değerleri ışığında oyuncunun mevcut durumu, bu mevcut durum ışığında gelebileceği potansiyel nokta ve gelişim süreci gibi unsurlar dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Not: Çalışmada kullanılan tüm görseller Anıl Arpat (@anilarpat) tarafından hazırlanmış olup, Anıl Arpat ve TrendBasket kuruluşu dışındaki üçüncü şahıslar tarafından kullanılması kesinlikle yasaktır.

Geri1 of 17

1998 jenerasyonu Türkiye sıralaması | En iyi 16 oyuncu (TB Özel)

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

9 Comments

 1. Efecan Şaşmaz - 26/02/2016

  Bu sıralamayi kim yaptı allah için yaa

 2. Efecan Şaşmaz - 26/02/2016

  16 15 14 13 den daha iyi oyuncular var 5 de ibrahim ne ya bence bi daha yapın bu siramalayi

 3. ucanbasketbol - 05/03/2016

  Efecan Şaşmaz arkadaşımız hiçbir yerde böyle isimde basketbol izleyicisi gibi bir tipte kişi yok, he ancak kaplumbağa terbiyecisi gibi fake bir isim seçmiş burada geveliyorsan onu bilemeyeceğim. Burada bir çalışma var bu kadar çıkışman yersiz. Eğer diyorsan ben birisinin velisiyim burda zorum var kendi isminle yaz ki herkes görsün bu kadar kasmamalısın bence.

 4. Gök hun - 05/03/2016

  98 pekte parlak bir jenerasyonumuz değil , Ömer Faruk dışında. Ömer'de beklenen gelişimi gerçekleştirirse , gelecekte milli takımımızın istekeletinin ana parçalarından biri olur.

 5. fikret - 07/03/2016

  Eğer antrenörler dışarıdan gelen yabancı daha skorerdir, onu kullanalım; Türk oyuncuyu zaten biz yetiştiriyoruz, hem de daha genç, onun zamanı var diye düşünürlerse Türk basketboluna çok büyük zarar verirler. Oynayan gelişir, işleyen demir ışıldar, ey antrenörler istikbal gençlerdedir.

 6. turkbasketbolu - 02/04/2019

  Siralamayi yapan basketboldan anlamiyor belli

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir