Fenerbahçe Doğuş’un Başantrenörü Zeljko Obradovic, beIN Sports Haber’de yayınlanan Şükran Albayrak’ın sunduğu Tam Basketbol Havası programında açıklamalarda bulundu.

Belgrad’da düzenlenen 2017/18 Final Four’a değinen Obradovic, daha da eskiye giderek oyunculuk günlerine ve Drazen Petrovic hakkında konuştu.

Fenerbahçe organizasyonda herkesin tek bir noktaya odaklanıp aynı fikirde olduğunu söyleyen deneyimli çalıştırıcının röportajından önemli alıntılar şu şekilde:

“Koçların bana hep güvendiğini hissederdim. Milli takımda da herkesin tanıdığı büyük oyuncularla oynadım. Onlarla aynı seviyede değildim. Ben herkesten büyüktüm. Partizan’da da takımın kaptanıydım. Herkes bana saygı duyuyordu.”

“Drazen’in içindeki basketbola adanmışlık inanılmazdı. Her gün bu tutkuyu duyardı. Sabah saat altıda kalkıp okula gitmeden antrenman yaparmış. Okuldan hemen sonra da takımla antrenmana devam edermiş. Basketbol için yaşıyordu. Bu yüzden çok genç yaşta Real Madrid forması giyip NBA’e gitme fırsatı buldu.”

“Öncelikle hep söylediğim bir şeyi söylemeliyim. Burada çok mutluyum. Başkanımız Aziz Yıldırım’a bana böyle bir kulübün parçası olma fırsatı sunduğu için teşekkür ederim. Philadelphia’da şu sıralar ‘Süreç’ dedikleri bir şey uyguluyorlar. Her yerde zamana ihtiyacınız var. Ben buraya geldiğimde herkesin aynı fikirde olduğunu gördüm. Herkes Fenerbahçe’nin en iyi kulüplerden biri olmasını istiyordu. Şu an o noktadayız. Bu da beni çok mutlu ediyor. En önemlisi de içeride sağlıklı olmamız. Kulübümde herkesle, başkan, yönetim kademesi, çalışanlarla iyi ilişkiler kurduğum için mutluyum. Özellikle de ekibimle. Çünkü her gün çok çalışıyoruz. Başarılı olmak istiyorsanız da detaylara iyi çalışmalısınız. Koç olarak ben takımım için en iyisini yapmak istiyorum. Oyuncularım da onları ne kadar sevdiğimi, koruduğumu ve her koşulda onlarla olduğumu biliyor.”

“Final Four’da bulunmak harika. Belgrad bizim için harika bir başarıydı. Benim için Belgrad’da olmak özeldi. Son dört yılda bunu tekrarlamak muhteşem. EuroLeague’de bu kadar güçlü takımlar varken bunu tekrarlamak zor. Geçen yaz üç önemli oyuncumuz takımdan ayrıldı. Önemli oyuncular değişince işler kolay olmuyor. Bogdan, Udoh ve Antic. Bunların üçü de önemli oyunculardı. Bogdan liderdi. Ekpe Final Four MVP’siydi. Biz de en iyi değişimi yapmaya çalıştık. Yaz döneminde Başkan Aziz Yıldırım, Ozan Balaban, Maurizio Gherardini ve Ferit Şahenk ile yaptığımız toplantıdan sonra bu hamleleri yaptık. Finali kaybetmiş olmamız takımımla gurur duymama engel değil. Bu seviyede herkes herkesi yenebiliyor ve mücadele etmek kolay değil. Bunun farkında olmalıyız. Tekrar şampiyon olmak için bu gerekli.”

Barış Cevahir

Twitter: @cevahirbaris, Mail: cevahir154@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir