Geri1 of 2İleri

Valencia, son anları nefes kesen maçta hata yapmadı, rahat bir nefes aldı! | #GameON

THY EuroLeague’in 18. Haftasında Barcelona Lassa’yı konuk eden Valencia, son anları nefes kesen karşılaşmadan 81 – 76’lık skorla galip ayrıldı.

Valencia ilk beşi: Sam Van Rossom – Rafa Martinez – Aaron Doornekamp – Will Thomas – Bojan Dubljevic

Barcelona Lassa ilk beşi: Phil Pressey – Pau Ribas – Adam Hanga – Adrien Moerman – Ante Tomic

Karşılaşmada perdeyi açan isim Adam Hanga oldu. Ev sahibi ekip ise Doornekamp ile mücadeledeki ilk sayısını buldu. Doornekamp ve Martinez’den gelen sayılarla skorda öne fırlayan Valencia, rakibinin top kayıplarını yay gerisinden cezalandırdı ve TV molasına iki topluk farkla önde gitti. Mola dönüşü karşılıklı faullerle geçilirken, Navarro’nun üçlüğü farkı tek topa indirdi. Ancak farkı yeniden artırmayı ve korumayı başaran ev sahibi ekip, rakibinin top kayıplarına devam etmesinin akabinde ilk çeyreği 22 – 14’lük skorla önde tamamladı.

İkinci çeyreğe konuk ekibin 7 – 0’lık serisi ile başlandı. İk ihücum sonra da skoru eşitlemeyi başaran Barcelona, rakibine molayı aldırdı.(25 – 25) Moladan 5 – 0’lık seri ile dönen Valencia, oyundaki ve skordaki üstünlüğü yeniden ele alırken, yarının son dakikasında farkı çift hanelere kadar çıkardı ve bitime 55 saniye kala Sito Alonso molası geldi.(41 – 31) Moladan Heurtel’in üçlüğü ile dönen konuk ekip, ev sahibinin momentumunu frenleyemedi ve soyunma odasına 44 – 35’lik skorla geride gitti.

@FCBbasket/Twitter

@FCBbasket/Twitter

İkinci yarıda perdeyi Juan Carlos Navarro açtı. Karşılıklı basketlerle ilerleyen çeyrekte iki ekip de mini serilerle farkı açıp kapatırken, skor üstünlüğü ise ev sahibi ekipte kalmaya devam etti. Çeyreğin son beş dakikasına dört sayılık üstünlükle giren Valencia, ribaundları domine ettiği karşılaşmanın final çeyreğine 62 – 59’luk skorla önde girdi.

Final çeyreğinde açılış genç yıldız Abalde’den geldi. Konuk ekip ise Heurtel ile çeyrekteki ilk sayılarını buldu. Yine karşılıklı sayılarla devam eden karşılaşmanın son bölümüne girilirken, beş sayılık farkla üstün olan ev sahibi ekip skor ve oyun kontrolünü elinde tutmaya devam etti. Rakibine geri dönüş izni vermeyen Valencia, son dakikaları oldukça heyecanlı geçen mücadeleden 81 – 76’lık skorla galip ayrılmayı başardı.

Geri1 of 2İleri

Valencia, son anları nefes kesen maçta hata yapmadı, rahat bir nefes aldı! | #GameON

Yunus Emre Ak

Mail: yunusemre.ak@trendbasket.net Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir