A Milli Erkek Basketbol Takımı’nda Ufuk Sarıca dönemi resmen başladı.

Bugün İstanbul’da yapılan bir basın toplantısıyla Sarıca’nın A Milli Takım’ ın yeni başantrenörü olduğu duyuruldu.

Basın toplantısına Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı, Hidayet Türkoğlu’nun yanısıra Milli Takımlar Menajeri Kerem Tunçeri, TBF Milli Takımlardan Sorumlu üye Hüseyin Beşok, TBF Genel Koordinatörü Ömer Onan, TBF Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım ve Beşiktaş Sompo Japan ve artık A Milli Basketbol Takımımızın Başantrenörü Ufuk Sarıca katıldı.

Yeni göreviyle ilgili açıklamalarda bulunan Sarıca, “Öncelikle Türkiye Basketbol Federasyonu’nun güvenine, daha sonra sayın Başkanın ve Ömer Onan’ın sözlerine teşekkür ederim. Karşınızda çok gururlu ve heyecanlı durumdayım. Bir Türk basketbol adamı olarak gelinebilecek en yüksek noktanın bu olduğunu düşünüyorum. 3 senedir yardımcı antrenördüm; şimdi de başantrenörlük görevini aldım. Ben ve ailem çok gururluyuz. Öncelikle EuroBasket 2017’yi düşünüyoruz sahada en iyi basketbolu oynayacak takımla. Hepimizin hayali olan 2020 Yaz Olimpiyatları uzun vadeli hedefimiz. Kulübüm Beşiktaş’a ve sayın Baskan Fikret Orman’a desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Sarıca’nın kulüp göreviyle milli görevi bir arada yürütecek olmasının problem oluşturup oluşturmayacağına dair gelen soruya TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, “Ufuk Hoca hem takımını hem de milli takımı çalıştırabileceğini söyledi. Biz de her koşulda onun arkasında duracağız.” cevabını verdi.

Toplantı, resmi imzaların atılmasının ardından sona erdi.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir