A Milli Basketbol Takımımız, Dünya Kupası’na katılabilmek için oynayacağı ilk eleme maçlarına Bursa’da hazırlanırken Koç Ufuk Sarıca, düzenlenen medya gününde açıklamalarda bulundu.

Sarıca, Bursa şehrine dikkat çekerken takımda enerjisi yüksek olan oyunculara değindi. Letonya ve Ukrayna’yı da değerlendiren deneyimli çalıştırıcı, şu ifadeleri kullandı:

“Dünya Kupası eleme maçlarına başlıyoruz. İki maçta zor olacak. Devam eden sezonun içerisinde önemli maçlar oynuyoruz. İki maçta da kolay değil. İkisini de kazanmak en büyük hedefimiz. Yapacağımız üç günlük antrenman var. Çok fazla vaktimiz yok. Burada ilgi çok olacaktır. Uzun zamandır Bursa’da maç oynamıyoruz. Çok genç arkadaşlarımız var. Enerjisi yüksek arkadaşlar var. 25 yaş ortalamamız pozitif olarak bize dönecek. Buradaki taraftarlarla birlikte birleştirip, kazanacağız. Şu an takımda bir sıkıntımız yok. Oyuncularım istekli ve arzulu. Ben onların hepsine güveniyorum. Cuma günü burada güzel bir atmosferde Letonya’yı yenerek başlayacağız. Letonya grubun en tehlikeli takımı gibi gözüküyor. Letonya’nın da bazı oyuncuları kadrosunda yok. Yedi tane oyuncusu yurt dışında oynuyor. Ukrayna’nın da şu anda eksiği yok. O bakımdan avantajlılar. Dünya Kupası’nda bulunabilmek en büyük hedefimiz. Bu doğrultu da bütün maçları kazanarak, elimizden geleni yapacağız.”

  • A Milli Takım, 23 Kasım Perşembe günü Letonya ile TOFAŞ Spor Salonu’nda karşılaşacak. Ekibimiz, ikinci maçında ise 26 Kasım Pazar günü Ukrayna’ya konuk olacak.

Barış Cevahir

Twitter: @cevahirbaris, Mail: cevahir154@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir