Beşiktaş Sompo Japan’ın Basketbol Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu’nun ikinci maçında Pınar Karşıyaka’ya 90-83 mağlup olduğu maçın ardından, Koç Ufuk Sarıca açıklamalarda bulundu.

Sarıca’nın maç sonrasındaki basın toplantısında söyledikleri şunlar:

Çok farklı iki devre oynadık. Özellikle ilk yarıdaki avantajımız ve ikinci yarının başındaki iyi oyunumuz, 3. çeyreğin kalan kısmına yansımadı ve arka arka yediğimiz kolay sayılarla oyun disiplininden koptuk ve Karşıyaka’ya yakalandık. Ribaund konusunda ikinci yarıda sıkıntı yaşamamız da etkili oldu. Karşıyaka’yı oyunda kalmalarından ötürü ve tur için tebrik ediyorum. Bunu da hazmedip, buradan gerekli dersleri çıkartıp, daha sonrası için sahadaki düzgün organizasyonu sağlamamız gerekiyor. Karşıyaka’ya başarılar diliyorum. Ligde durumumuz iyi ve bunu devam ettirmeye çalışacağız. Takviye imkanımız olursa yaparız, yapamazsak iyi şeyleri yapmaya devam etmeye çalışacağız.

Çok durağan oynamaya başladık. Bunda da en büyük etken psikoloji oldu. Oyuncuların cesaretleri değişkenlik gösterebiliyor. Karşıyaka bu anlarda daha cesaretliydi. Faul probleminden ötürü içeriyi kullanmak istedik. O atışları kaçırınca aleyhimize gitti işler.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir