Beşiktaş Sompo Japan Koçu Ufuk Sarıca, Basketbol Şampiypnlar Ligi Top 16 Turu’ndaki medi Bayreuth eşleşmesinin evvelinde turnuvanın resmi sitesine konuştu.

Sarıca’nın açıklamalarından satır başları şunlar:

Top 16’nın favorisi olduğumuzu düşünüyorum. İnanıyorum ki Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde Dörtlü Final’e gideceğiz. Gereken takım oyunu ve güce sahibiz. Bu zamanda en önemli şey sağlıklı olmak ve tam takıma sahip olmak. Eğer bunları sağlayabilirsek, yolumuzun açık olacağına inanıyorum.

Oyuncularımızın sağlığı bu noktada bizim için önemli. Ne sonsuz bir kadromuz var, ne de sonsuz fırsatlarımız. Mütevazı bir bütçe ve kadroyla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Umarım takımımız sağlıklı olur ve umarım daha büyük hedeflere doğru yürürüz.

Sorumluluğu paylaşan çok sayıda oyuncumuz var. Bence bu, takım olarak oynuyor olduğumuzun bir işareti. Sahada paylaşarak oynuyoruz. Tabî ki kaybettiğimiz, sahada kötü olduğumuz günler var. Yine de birkaç tecrübeli oyuncumuz var. Sonuç olarak, maçın rengini veya yönünü değiştirecek karaktere sahip birden fazla oyuncuya sahibiz.

Şampiyonlar Ligi’nin ikinci sezonunda gruplardan lider çıkma başarısını tekrarladık. Bu yıl insanların beklentilerini artırmış olabiliriz; lakin şu bir gerçek ki bu yıl çok zor bir periyot yaşadık. Sezon başından itibaren tam kadromuzla bulunamadık ve çokça iniş çıkış yaşadık. Sakat oyuncular iyileşti, yeni oyuncular geldi, bazı oyuncular ayrıldı. Bunlar takımın istikrarını etkileyen faktörler. Buna rağmen, bugün hem Türkiye Ligi’nde hem de Şampiyonlar Ligi’nde iyi bir pozisyondayız. Bu durum bizi mutlu ediyor ama yeterli değil.

Bu yıl ilk hedefimiz Top 16 Turu’nu geçmek ve Dörtlü Final’e kalmaktı. Daha sonra, mümkün olursa, Dörtlü Final’i İstanbul’a getirmekti. Başkanımız Fikret Orman, Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Cihat Kumuşoğlu ve tüm yönetim kurulu bize destek veriyor. Dörtlü Final’e gidebilirsek, finalin burada oynanmasını istiyorlar ve bu konuda oldukça hevesliler.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir