Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 18. haftasında TOFAŞ’a karşı 60-59’luk bir mağlubiyet alan Beşiktaş Sompo Japan’de Koç Ufuk Sarıca, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında oyunu değerlendirdi. 

“TOFAŞ’ı tebrik ediyorum. Sert bir mücadele oldu. Kazanmayı başardılar. Sürpriz bir takım oldular bu sene. Yatırımların karşılığını alıyorlar. Bize gelince maç tempolu değildi ama sertti. TOFAŞ, zaten bu tempoda oynamayı istiyordu. Biz tempoyu arttıramadık. Hem de felaket bir saha içi yüzdesiyle oynadık. Bunun üstünde duracağız. Kazandığımız gün nasıl mutlu oluyorsak kaybettiğimizde de bu bizim sorumluluğumuzda. Yeni gelen oyuncular oluyor, takımın düzeni bundan dolayı aksıyor olabilir. Yapacak bir şey yok. Yapmamız gerekiyordu. Şimdi de  Türkiye Kupası’na en iyi şekilde odaklanacağız.”

DJ Strawberry bir türlü oyuna giremedi. Bu ritim işi. Ritim kaybedilince böyle aksaklıklar oluyor. Tabii bu tür maçlarda, böyle oyuncuların daha fazla sorumluluk alması gerekiyor.” 

(Ryan Boatright’ın transfer olma dedikodusu hakkında): Doğru olabilir. Benim haberim yok. Pazar’dan itibaren bu konuya bakacağım. Şampiyonlar Ligi için bir hakkımız var bununla ilgili karar verip açıklamaya koyacağız.”

Beşiktaş Sompo Japan’de maçın en dikkat çeken oyuncusu Sertaç Şanlı, “Çok sert bir maç oldu. Play-off sertliğinde bir maç oldu. Maça istediğimiz gibi başlaymaadık. Kolay atışlardan yararlanamadık. Bunu savunma isteğiyle kapatmaya çalıştık. Belli bir yerden sonra ritim tutturduk, 10 sayı da öne geçtik ama basit hatalarla TOFAŞ’ın öne geçmesine izin verdik. Kazanma şansı geldi ama son topu savunamadık. Yapacak bir şey yok. İnşallah bu mağlubiyetten gerekilen dersleri çıkarırız” ifadelerini kullanıp maç hakkındaki görüşlerini dile getirdi.

Barış Cevahir

baris.cevahir@trendbasket.net

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir