Beşiktaş Sompo Japan ve 12 Dev Adam’ın başarılı koçu Ufuk Sarıca, Beşiktaş’ın medya gününde NTV Spor’a açıklamalarda bulundu.

Sezon hedeflerinden, takımın durumundan ve sakat oyunculardan bahseden deneyimli koç, şunları söyledi:

“TÜBAD Turnuvası’nda oynadığımız son hazırlık maçında Earl Clark ile ilgili bir problem oldu. Ayak bağlarında bir sıkıntısı oldu, 3-4 hafta uzak kalacak gibi gözüküyor. Kenan Sipahi’nin de devam eden bir sakatlığı var, Jon Diebler’ın sakatlığı vardı ve antrenmanlara yeni başladı. Henüz o da hazır değil. Açıkçası biraz sıkıntılarımız var.

Çekirdek kadromuzu koruduk ancak baktığınız zaman beş tane de transfer var. 12 kişilik kadroyu düşünürsek bu sayı da az değil. Bundan da önemlisi 1 ve 5 numaralı pozisyonlardaki oyuncularımızın değişimi bana göre. Tabii ki takımın bütününe bakmak lazım ancak en önemli pozisyonlar olduğunu düşündüğümüz vakit oradaki değişiklikler bizi biraz zorlayacak gibi duruyor.

Ligin ilk haftasında tam anlamıyla hazır olmak gibi bir planımız yok, böyle bir endişemiz de yok. Tabii ki ne kadar hazır olabilirsek o kadar iyi ama takımın daha can alıcı Aralık-Ocak aylarında formda olması ve sakatlıksız şekilde sahada olması daha önemli bizim için.

Üç kulvarda birden, Türkiye Kupasını da buraya dahil ediyorum; geçtiğimiz sezon bu kadroyla yapılabileceğini gösterdik. Bu sezon da aynı yerlere gelip bu sefer şampiyon olmak istiyoruz.”

Yunus Emre Ak

Gmail: yunusemreak74.yea@gmail.com Twitter: @namidigerwhite

Website:

1 Comments

  1. beyaz golge - 03/10/2017

    Siz bir kulvari halledin,o yeter !

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir