Fenerbahçe Doğuş’ta THY EuroLeague şampiyonluğu ve Final Four MVP onurlarını yaşadıktan sonra NBA takımlarından Utah Jazz’e gitme kararı alan Ekpe Udoh, özel bir mektupla Fenerbahçe’ye teşekkürlerini sundu.

İstanbul’da geçirdiği iki sezonda basketbol taraftarlarının sevgisini ve takdirini kazanan Udoh’un Euro Angle adlı blogunda paylaştığı yazı şu şekilde:

Bu zor olacak. Hepinizi çok seviyorum ve Fenerbahçe ailesinin bir parçası olduğum son iki yılda çok olgunlaştım. Ancak, benim için ilerlemenin ve kariyerime NBA’de devam etmenin vakti geldi. Bu karar, NBA’de bir daha oynama şansı verilecek mi bana diye düşünmek son 1-2 yıldır bana yük oluyordu. Şu anda bu fırsatı hayattaki her şeyden çok istediğimi lütfen anlayın. NBA’deki ilk dönemimden daha iyi olmak için çabalayacağım. Dünyanın en iyi liginde oynayabildiğimi ve rekabet edebildiğimi söyleyebilmek istiyorum.

Bu karar tamamen sevdiğim oyunun en üst seviyesinde mücadele edecek olmakla ilgili. Fakat gerçek şu ki Fenerbahçe ve Türkiye benim basketbola olan aşkımı alevlendirdi. Hepiniz benim “ben” olmama yardım ettiniz. Bunun için sonsuza dek minnettarım.

Küçüklerim için; lütfen olabileceğiniz en iyi insan olun ve muazzamlık için çabalayın. Kimsenin size bir şeyi yapamayacağınızı söylemesine izin vermeyin. Uzun bir yolu kullanmanız gerekmesine rağmen, en sonunda tüm bunlara değecek.

Her sezonun sonunda hepinizi görmek için Türkiye’ye gelmeyi planlıyorum. Futbol maçları, basketbol kampları ve akşam yemekleri zira siz olmadan ben burada olamazdım!!!

Teşekkürler ve Hepinizi Seviyorum

ADAMSIN


Yazının orijinal haline buradan ulaşabilirsiniz.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir