2019’da Çin’de düzenlenecek olan FIBA Dünya Kupası’na katılmak için eleme maçları oynamaya devam eden Türkiye, Ankara Spor Salonu’nda İsveç ile karşı karşıya geldi.

Ankara seyircisinin yoğun desteği ile başlayan maçın ilk beş dakikasını Türkiye, Scottie Wilbekin ve Cedi Osman’dan bulduğu sayılar ile 11-2 önde geçmeyi başardı. İlerleyen dakikalarda İsveç toparlanırken ilk çeyrek Türkiye’nin 17-15 üstünlüğü ile geçirdi.

İkinci çeyreğe Furkan Korkmaz ve Cedi Osman’ın sayılarıyla başlayan Türkiye bu çeyreğin ilk beş dakikasında farkı 8 sayıya kadar çıkartmasını bildi. (27-19) İlerleyen dakikalarda İsveç’in top kayıplarını iyi değerlendiren Türkiye art arda hızlı hücumlardan bulduğu sayılar ile farkı çift hanelere çıkarttı ve soyunma odasına 39-25 önde girmeyi başardı.

TrendBasket / Mert İşleyen

TrendBasket / Mert İşleyen

Üçüncü çeyrekte Ay-Yıldızlı ekibimiz Cedi Osman’ın art arda üçlükleriyle farkı daha da arttırırken Furkan Korkmaz’ın da skora dahil olması ile fark 20 sayıya kadar çıktı ve Türkiye son çeyreğe İsveç karşısında 64-41 önde girmeyi başardı.

Son çeyrekte skoru kontrol altında tutmaya odaklanan Türkiye bu çabasında başarılı oldu ve sete set hücumlar ile sahadan 77-52 galip ayrılmasını bildi.

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir