Türkiye Basketbol Birinci Ligi’nin playoff karşılaşmalarının başlangıcından evvel bu sabah İstanbul’da bir basın toplantısı düzenlendi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Ligler Direktörü Samer Şenbayrak ve Türkiye Basketbol Ligi Koordinatörü Gökhan Tokatlı’nın açılış konuşmalarının ardından playoff’a kalan sekiz kulübün başantrenörleri ve birer oyuncuları yaklaşan playoff’a ve geride kalan normal sezona dair açıklamalarda bulundu. Toplantı, basın mensuplarının sorularının cevaplanmasının ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Normal sezonu lider bitirerek Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ne doğrudan yükselen Türk Telekom’a katılacak diğer takım, 34 haftalık sezonu ikinci ila dokuzuncu sıralarda bitirecek sekiz takımın mücadelesinin sonunda belli olacak. Playoff şampiyonluğu ve ikinci BSL bileti için Bursaspor Durmazlar, Afyon Belediyesi, Selçuklu Belediyesi, Antalyaspor, Bahçeşehir Koleji, Bandırma Kırmızı, Akhisar Belediye, İstanbulspor Beylikdüzü ve Akhisar Belediye mücadele verecek.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir