Yaz döneminde adı çeşitli takımlarla anılan ve transferin gözdesi haline gelen Mike James, takımı Panathinaikos’a veda etti.

Kişisel sosyal medya hesabından bir veda mesajı paylaşan 27 yaşındaki ABD’li oyuncu, mesajında “Aile… hep vardı ve her zaman var olacak. Son iki yıl ve bana ev diyebileceğim bir yer kazandırdığınız için teşekkürler.” ifadelerine yer verdi ve Panathinaikos’tan ayrıldığını bu mesaj ile duyurdu.

EuroLeague arenasına Laboral Kutxa (Baskonia) ile adım atan ABD’li yıldız, 2016/17 sezonunda Panathinaikos’a transfer olmuş ve burada geçirdiği bir sezonun ardından ilk NBA deneyimini yaşamak için NBA’e çift yönlü kontrat ile gitmişti.

Sonrasında çift yonlü kontratı normal kontrata çevirilen ABD’li oyuncu, bu onura erişen ilk isim oldu. Geride bıraktığımız sezonda NBA’de Phoenix Suns ve New Orleans Pelicans formalarını terleten James, toplamda 36 maça çıktı ve ortalama 19.1 dakika parkede kaldı. 9.3 sayı ortalamasını yakalayan 27 yaşındaki oyun kurucu, 2.5 ribaund ve 3.5 asist ortalamaları ile takımlarına katkı verdi.

Sezon ortasında Panathinaikos’a geri dönen Mike James, burada ise toplamda 24 maça çıkıp ortalama 23.3 dakika parkede kaldı ve 14.9 sayı, 2.7 ribaund, 3.8 asist ve 1.0 top çalma ortalamaları ile mücadele etti.

Sportando kaynaklarına göre ise Mike James, önümüzdeki günlerde Olimpia Milano ile sözleşme imzalayacak.


Yunus Emre Ak

Mail: yunusemre.ak@trendbasket.net Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir