Geri1 of 3İleri

Toronto: Şimdi kazanmak mı er ya da geç yeniden yapılanmak mı?

Yazı: Kevin O’Connor, The Ringer

Çeviri: Berkay Börk, TrendBasket


Star oyuncu, sınırın kuzeyinde üç yıl kalacak şekilde Toronto ile anlaştı ancak lig genelinde takımlar birincil oyun kurucularından faydalanma biçimlerini değiştiriyor, bu da Lowry gibi bir oyuncunun maaşına etki ediyor.

(Getty Images/Ringer illustration)

Neredeyse Haziran’da olan biten her şey-Sixers’ın takasla Markelle Fultz’u takıma katmasından, Chris Paul’un Houston’a gitmesi-Raptors taraftarları için iyi haberlerdi, zira onlar Lowry’nın takımda kalmasını istiyordu. 31 yaşındaki oyun kurucuya beş yıllık sözleşme veya maksimum kontrat vermeleri gerekmedi. Onu üç yıllık 100 milyon dolarlık sözleşmeyle takımda tutmayı başardılar. P.J. Tucker’ı Houston’a kaptırsalar da Serge Ibaka ve Lowry’ı geri getirmek, güçsüz Doğu Konferansı’nda en iyi takımlardan biri olarak kalmalarına  yardım edeceğine hiç şüphe yok.

Bir noktada Sixer, Lowry için olası bir adres olarak gözüküyordu ama daha sonra, onlar Fultz’u asıl yaratıcı oyuncuları Ben Simmons’ı tamamlamak adına düşündüler ve takıma eklediler. Oyun kurucu ihtiyacı olan neredeyse her takım, draftta bu oyuncuları seçti. De’Aaron Fox, Kings’in yolunu tutarken Frank Ntikilina Phil Jackson’ın genel menajer olarak son hamlesiydi. Mavericks ise Dennis Smith Jr.’ı hevesle seçti. Chicago Sun-Times’a göre Bulls onu Wolves’a göndermeden önce, Jimmy Butler, Kyle Lowry ile görüşüyordu, Bulls’a gelmesi için Lowry ile kontak halindeydi. Bulls, Kris Dunn’ı takıma katarken, Wolves Ricky Rubio ile anlaşmayıp, Jeff Teague ile anlaştı.

Geri1 of 3İleri

Toronto: Şimdi kazanmak mı er ya da geç yeniden yapılanmak mı?

Berkay Börk

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir