Röportaj: Barış Cevahir

Düzenleme: Kemal Rutkay Özcan


THY EuroLeague’de üst üste dördüncü kez Final Four’a kalma başarısı gösteren Fenerbahçe Doğuş’un yıldız guard’ı Brad Wanamaker, takımının Final Four öncesi medya gününde TrendBasket mikrofonlarına konuştu.

Öncelikle, kariyerinde ilk kez Final Four tecrübesi yaşayacaksın. Bu nasıl bir his?

Harika bir his. Baskonia serisinin dördüncü maçını kazanmamız çok rahatlatıcıydı. Tüm sezon bu an için çok çalıştık ve çok mutluyuz.

Final Four Belgrad’da düzenlenecek ve Belgrad bir basketbol şehri. Bu senin için ne kadar önemli?

Büyük bir önemi var. Belgrad şehrinin ve Sırp taraftarların basketbola tutkulu olduklarını biliyorum. Taraftarlarımızın biletlerin yarısından fazlasını satın aldığını duydum. Bizim için harika olacak; tıpkı evimizde oynuyormuşuz gibi.

Bogdan Bogdanovic ve Ekpe Udoh’un ayrılığından sonra takım bu değişikliklere nasıl reaksiyon verdi? O süreç nasıldı?

Kolaydı aslında. Soyunma odamız iyi adamlarla dolu. Yeni oyuncular geldiğinde, onların bazılarını tanıyordum: Jason Thompson’ı ABD’den tanıyorum, Nicolo Melli’yle Brose Bamberg’de beraber oynadık. Birkaç kişiyle birlikte rahat ediyordum ama tüm takım bana çok yardımcı oldu. Bizi içtenlikle karşıladılar ve birkaç yıldır buradaymışız gibi davrandılar. Bu harikaydı.

Koçlar hakkında ne söylemek istersin? Geçen yıl David Blatt’le çalıştın, şimdi de Zeljko Obradovic ile çalışıyorsun. Bu iki efsanevi koçtan neler öğrendin?

Bu denli iki efsanenin takımlarında oynamak benim için muazzam bir lütuf. İki koç da basketbolu çok biliyor ve beni başarılı olabileceğim pozisyonlara soktular. Onları her gün izlemek, oyunu nasıl okuduklarını, gelişmek için yaptıkları çalışmaları görmek, onların etrafında olmak harika.

Kariyer planlarını sormak istiyorum. Bugünlerde birçok oyuncu çift yönlü kontratlar aracılığıyla NBA’de şans buluyor. Senin NBA’e -veya başka bir ülkeye- gitme planın var mı?

Duruma göre değişir. Her zaman kariyerim için en iyisini düşünüyorum. NBA olursa olur ama olmazsa da Avrupa’da kalıp, oyunumu geliştireceğim. Eğer işler [NBA yönüne doğru] giderse harika olur fakat şu anda Fenerbahçe’yle birlikteyim ve tek odağım Final Four.

Son olarak da Fenerbahçe taraftarına değinmek istiyorum. Belgrad’da kalabalık olacaklar. Onlara bir mesajın var mı?

Onlar muhteşem. Bu sezon bizim için yaptığımız teşekkürler. Biz verdikleri ekstra motivasyon, ekstra keskinlik başarımızın anahtarlarından. Belgrad’da olacak tüm taraftarlara teşekkürler. Gelin, her zaman olduğunuz gibi gürültülü olun ve birlikte şampiyonluğumuzu koruyalım.

Barış Cevahir

Twitter: @cevahirbaris, Mail: cevahir154@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir