Röportaj: Barış Cevahir, TrendBasket


Galatasaray Odeabank’ın bugün Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen BSL Medya Günü’nde yeni transfer Rakeem Christmas’la özel bir röportaj gerçekleştirdik.

Sezonun başlangıcında yeni bir takım var Galatasaray’da. Takımla ilgili ne düşünüyorsun?

Galatasaray harika bir takım. Herkes sıkı çalışıyor. Daha iyiye gitmeye çalışıyoruz, üzerinde çalışmamız gereken küçük şeylere odaklanıyoruz. Genel olarak, harika bir takımız ve herkes çok çalışıyor.

İstanbul’daki yeni hayatın nasıl? Şehri beğendin mi?

İstanbul harika. Şehirde araba kullanıp, GPS sisteminden yolları öğrenmeye çalışıyorum. Şu ana dek hayat harika. Çok büyük bir şehir, yapacak çok fazla şey var. Yemekler de iyi… Harika bir tecrübe olacak.

NCAA ve NBA kariyerinin ardından ilk kez ABD dışında oynayacaksın. Kendini hazır hissediyor musun? İki farklı basketbol kültürünü karşılaştırır mısın?

Burada kesinlikle alıştığımdan daha farklı bir basketbol oynanıyor. Farklı bir tarz oyun var. Sahaya çıkıp sert oynamak durumundasınız. Herhangi bir yerdeki herhangi bir maçta tüm yapabileceğiniz bu.

Türkiye Ligi hakkında neler söylersin? Son EuroLeague şampiyonuna ek olarak, Avrupa kupalarında oynayan birçok takım bulunuyor ligde. Yorumun nedir?

Fiziksel ve eğlenceli bir lig. Taraftarların yarattığı atmosfer her zaman çılgınca; internetteki birkaç videodan izledim atmosferi. Böyle bir şeyin parçası olmak bile harika bir duygu benim için ve takımımla birlikte burada olduğum için mutluyum.

Takım olarak hedefleriniz ve kişisel olarak hedeflerin nelerdir?

Sahada atletizmimi gösterip, savunma yapmak; en iyi yaptığım şeylere yoğunlaşmak; agresif, fiziksel ve sert oynamak. Takım olarak ise taraftarlar ve kendimiz için rekabet edip, oradan sonra ne olacağını görmek.

 

Taraftarlara bir mesajın var mı?

Buraya gelip mücadele edeceğimizi söylemek istiyorum. Atmosferi görmek için sabırsızlanıyorum. Harika bir taraftarımız olduğunu duydum, yani tribünler çılgınca olacaktır. Bunun bir parçası olmak için sabırsızlanıyorum.

Barış Cevahir

Twitter: @cevahirbaris, Mail: cevahir154@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir