THY EuroLeague’in son şampiyonu Fenerbahçe Doğuş’un İtalyan yıldızı Luigi Datome, TrendBasket’e özel bir röportaj verdi.

Şu ana dek hazırlık süreci nasıldı?

Tuhaftı zira benim gibi birçok oyuncu takıma EuroBasket’in ardından katıldı. Altı günde altı maç yapıp, iki idman gerçekleştirdik. Halen birbirimizi tanıyoruz ama hazır olmak durumundayız zira kazanacak bir kupamız var.

EuroBasket boyunca İstanbul’da ve Tel Aviv’de oynadınız. Turnuvayı İtalya adına nasıl değerlendirirsin?

Hedefimiz İstanbul’a gelmek ve burada rekabet etmekti. Biz de bunu yaptık. Yazı büyük sonuçlar alamadan bitirdik ama günün sonunda, aldığımız sonucu hak ettiğimizi düşünüyorum.

İtalya’yı takım arkadaşın Nicolo Melli ile birlikte temsil ettiniz. Turnuvanın birbirinize alışmanızı sağladığını söyleyebilir misin?

Burada bence daha farklı bir takım, daha farklı bir sistem olacak. İkimiz de farklı bir duruma adapte olmalıyız. Birçok tecrübeli oyuncumuz var. Burada ilk defa bulunan herkesin adapte olması için biraz zaman gerekecek. Yenilerin bize yardımcı olacaklarından eminim.

Udoh ve Bogdanovic’in gidişiyle takımın hücum ve savunma liderleri değişti. Bu değişiklikler takımı nasıl etkileyecek?

Bence bunu konuşmak için erken. Önceki yıllarda çekirdeği oluşturan bir grup oyuncuya sahibiz. Yeni oyuncular önemli pozisyonlarda bize eminim ki yardımcı olacaklardır. Liderin kim olacağını zaman içinde değerlendireceğimizi düşünüyorum. Başarılı olup, başarımızın önemli bir parçası olma ihtimali bulunan birçok iyi oyuncumuz var.

Son olarak, Fenerbahçe taraftarlarına başlayacak sezon için bir mesajın var mı?

Onları tekrar görmeyi, arenayı ve arenanın dışını doldurmalarını bekliyoruz. Onların başarımızın büyük bir parçası olduğunu her zaman söylüyorum. Umuyorum ki daha ve daha başarılı sezonlar için çalışıyoruz. Onları kısa süre içinde tekrar görmek için sabırsızlanıyorum.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir