Röportaj: Atakan Murzoğlu


Oklahoma City Thunder, Cuma sabahı Toronto Raptors’a karşı farklı bir galibiyet aldı. Thunder’ın 123-102’lik galibiyet uzanmasının ardından, Thunder’ın Litvanyalı çaylağı Domantas Sabonis ile özel bir röportaj gerçekleştirdik.

 

Bu geceki maça dair düşüncelerin neler?

İlk üç çeyrekte gerçekten iyi savunma yaptığımızı düşünüyorum. Dördüncü çeyrekte küçük bir düşüş yaşadık. Birbirimize bağlı kalıp, performansımızı maçın tamamına yaymalıyız ancak gerçekten iyi bir iş çıkardık bence.

NCAA yaşamına aşina biri olarak, NBA’deki yaşam tarzını nasıl tanımlarsın?

Oldukça meşgul olduğunu söyleyebilirim. Her zaman seyahatler oluyor. Çokça antrenman var ve ben antrenmanlarda iyiye gitmekteyim. Bu, tıpkı bir başka iş gibi bir iş ve bunu ciddiye alıyorum.

Russell Westbrook, bu sezon şu ana kadar bir makine gibi oynuyor. Onun hakkında neler söylersin?

Herkesi daha iyi kılıyor. Hepimizi daha iyi hale getiriyor. Onun takım arkadaşı olduğum için gerçekten şanslıyım ve bu organizasyonun bir parçası olduğum için mutluyum.

Photo by Ron Turenne/NBAE via Getty Images

Photo by Ron Turenne/NBAE via Getty Images

Sabonis, kenardan gelerek 19 dakika sahada kaldı ve galibiyete sekiz sayı, altı ribaund, iki asist kaydederek katkıda bulundu.

Oyununda Gonzaga’nın geliştirmene yardımcı olduğu ana şey nedir?

Her şey, bence. Gonzaga’da unutmayacağım iki harika yıl geçirdim. O zaman diliminin şu an olduğum kişi haline gelmeme yardım ettiğini düşünüyorum.

Gonzaga bu sezon Mart Çılgınlığı’nda*. Onların turnuvadaki şansları hakkında ne düşünüyorsun?

Şampiyon olacaklar (Gülüyor).


*: 20 Mart itibariyle, Gonzaga sırasıyla South Dakota State ve Northwestern’i mağlup etti ve 23 Mart’ta Sweet Sixteen mücadelesi için West Virginia ile karşılaşacak.

Atakan Murzoğlu

1990 doğumluyum. Maltepe Üniversitesi Sinema-televizyon bölümünden mezun olduktan sonra Türkiye film ve dizi sektöründe geçen 1 yılın ardından 2017 yılı itibariyle Toronto'da film okulunda eğitim görmekteyim. Kanada film sektörüne ucundan da olsa girip tutunursam ne mutlu bana.

Website: http://twitter.com/atakanmu

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir