Tahincioğlu #BSL Playoff 2018’in final serisinde TOFAŞ’ı bu akşam 94-64 mağlup ederek 4-1 ile geçen Fenerbahçe Doğuş şampiyonluğa ulaştı.

Üst üste üçüncü kez bu başarıya ulaşan sarı lacivertli ekip serinin beşinci karşılaşmasını başından sonuna değin üstün götürdü. Jason Thompson ve Marko Guduric’i kontenjan sebebiyle dışarıda bırakan Fenerbahçe Doğuş’ta maçın ön plana çıkan oyuncusu ise Ahmet Düverioğlu oldu. Müsabakayı 19 sayı, 9 ribaund, 1 asist, 1 top çalma ve bir de top kaybıyla tamamlayan Düverioğlu #BSL’de 500 sayı barajını da geride bıraktı.

Raymar Morgan’ın yanı sıra bu maç Tony Crocker’dan da sakatlığı sebebiyle faydalanamayan TOFAŞ’ta ise Pierria Henry’nin çabası seriyi Bursa’ya taşımaya yetmedi. 17 sayı 7 ribaund, 9 asist ile triple double’ın kıyısından dönen 25 yaşındaki oyun kurucu 6/7 saha içi isabetiyle oynadı. Henry hiç üç sayılık atış denemedi.


Resmi istatistik servisi | Fenerbahçe Doğuş – TOFAŞ Spor Kulübü

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir