Basketbol Süper Ligi ve 7DAYS EuroCup’ta mücadele verecek Galatasaray ilk yabancı transferlerini gerçekleştirdi. Tai Webster, Jaka Klobucar ve Zach Auguste resmen kadroda.

Zach Auguste’a dair gün içinde ayyuka çıkan iddialar, bu gelişmeyle doğrulanmış oldu. Zach Auguste’un sarı kırmızılı ekiple bir yıllığına sözleşme imzaladığı resmi açıklamada belirtildi.

Ek olarak, Galatasaray‘ın yeni başantrenörü Ertuğrul Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden öğrencisi Jaka Klobucar’ın bir yıllığına kadroya katıldığı resmi kaynaklarca açıklandı. Basketbol yaşantısını üç sezondur Türkiye’de sürdüren Sloven guard geçen sezon 29 BSL maçında 10.2 sayı, 4.1 ribaund, 4.8 asist, 1.4 top çalma ortalamalarıyla oynadı.

Geçen sezon Almanya Ligi’ndeki performansıyla dikkat çeken Yeni Zelandalı oyun kurucu Tai Webster de bir yıllığına Galatasaray forması altında mücadele verecek. Klobucar’la birlikte bir süredir transferi beklenen 23 yaşındaki Webster, Fraport Skyliners ile geçirdiği ilk Avrupa sezonunu 38 maçta kaydettiği 14.9 sayı, 3.6 ribaund, 3.8 asist istatistikleriyle noktaladı.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir