Yaz döneminde Indiana Pacers’dan ayrılmak istediğini açıklayıp, OKC Thunder’a takas olan Paul George’un bu tercihinin ardından eski takımının en büyük efsanesi Reggie Miller’dan yıldız oyuncuya mesaj var.

18 senelik NBA kariyerinin tamamını Pacers’da geçiren Miller, genel olarak, “Krallar krallıklarını asla terk etmemeli.” şeklindeki düşüncesiyle bilinse de, George takasını değerlendirirken farklı bir ton kullanmayı tercih etti. Efsane şutörün sözleri şu şekilde:

Paul George’un sevgili Pacers’ımdan ayrılmak isteyip, OKC’ye gitmek istediğini görüyorum. Bu bir iş, millet. Oyuncuların, özellikle süper yıldızların tek bir organizasyon için oynamalarını, takımlarını yükseltip, onları bir kazanan haline getirmelerini ne kadar sevsek de, günün sonunda bir iş bu. Taraftarlar her zaman oyunculardan hesap soruyor. Formaları yakıyorlar ve Indiana’dan ayrılmak istediğinde George’a, Golden State ile anlaştığında Durant’e kızıyorlar. Takım sahipleri ve genel menajerler de sorumlu tutulmalı. Bu bir iş ve bugünlerde daha az sadakat var, şampiyonluk kazanmanın aksine. Medyanın konuştuğu şey bu: ‘Bir şampiyonluk kazandı mı?’; ‘Belirli bir takım için canını dişine takarak 15, 16, 17, 18 yıl boyunca oynadı mı?’nın aksine.


Kaynak: Indy Star

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir