THY EuroLeague’in 17. haftasında Real Madrid, Khimki Moskova Region’a konuk oldu. Maçın başından itibaren skorda üstünlüğü elden bırakmayan Real Madrid, maçtan 95 – 78 galibiyetle ayrıldı.

Mücadelenin ilk sayısı Real Madrid adına Fabien Causeur’dan geldi. Ev sahibi takım Khimki Moskova Region adına ise Malcolm Thomas ilk sayıları bulan isim oldu. Maçın ilk beş dakikasında hücumlardan eli boş dönmeyen Real Madrid, ilk beş dakikayı 9 – 14 önde geçti. James Anderson ve Alexey Shved ile art arda sayılar bulan Khimki Moskova Region ise araya konulan farkı altı sayıya indirdi. İlk çeyreğin kalan dakikalarında Walter Tavares ve Fabien Causeur ile skor üretmeye devam eden konuk ekip, periyodu 17 – 26 önde tamamladı.

Maçın başından itibaren skorda üstünlüğü rakibine vermeyen Real Madrid, bu çeyrekte oyunun iplerini tamamen eline aldı. Rakip potaya 25 sayı atan Real Madrid, rakibini 14 sayıda bırakarak devreyi 31 – 51 skorla 20 sayı önde tamamladı.

euroleague.net

euroleague.net

İkinci yarıya tam 20 sayı geride başlayan Khimki Moskova Region, bu çeyrekte biraz toparlansa da aradaki farkı kapatmayı başaramadı. Özellikle Alexey Shved’in önderliğinde skor üreten ev sahibi takım, mücadelenin son çeyreğine 49 – 67 geride girdi.

Karşılaşmanın final periyodu, diğer çeyreklerden çok da farksız geçmedi. Skor açısından daha bol sayılı geçen dördüncü çeyrekte de Real Madrid, rakibiyle arasında var olan 20 sayılık farkın inmesine izin vermedi. Yer yer aradaki fark 20 sayının altına düşse de her iki takımın karşılıklı basketler bulmasıyla mücadele, 95 – 78 Real Madrid’in üstünlüğüyle sonuçlandı.

* Karşılaşmanın istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Dilara Durmuş

İletişim: dilara-durmus@hotmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir