Eylül ayında düzenlenen EuroBasket 2017’de Letonya’yla başarılı performans sergileyen Kristaps Porzingis FIBA’nın resmi sitesine önemli açıklamalarda bulundu.

New York Knicks’in saha içi lideri ve son dönemin en öne çıkan oyuncularından biri olan Kristaps Porzingis, son dönemde merak edilen sorulara yanıt verdi. Kasım ayındaki World Cup 2019 Eleme maçlarını kaçıran Porzingis yaz dönemindeki maçlarda Milli Takımıyla sahada olmak istediğinin altını çizdi:

“Geçtiğimiz yaz müthiş bir zaman geçirdim ve bu deneyimi tekrar yaşamak istiyorum. Tekrar takım arkadaşlarımla oynamak ve Letonya’nın Dünya Kupası’na gidebilmesini sağlamak için sabırsızlanıyorum. Bu bizim ve Letonya basketbolu için iyi bir hedef. Hepimiz turu atlamak için elimizden gelenin en iyisini yapmak ve dünya sahnesinde yarışmak için Çin’e gitmek istiyoruz.”

Letonya basketbolunun önünün açık olduğunu ifade eden Porzingis, yapmaları gereken tek şeyin bir olup rekabetçi bir takım yaratmaları gerektiğini ifade etti:

“Dünyanın en iyi liglerinde mücadele eden, yakın zaman önce draft edilmiş bir sürü oyuncumuz var ve gençlerimiz hızlı gelişim gösteriyorlar. Bu yüzden bizim için her şey harika ilerliyor. Yapmamız gereken sadece şu andaki gibi bir olmuş halde devam edip rekabetçi bir takım yaratmak, çünkü ihtiyacımız olan tüm bileşenlere sahibiz. Harika günler Letonya basketbolunu bekliyor. Üst düzey bir takım olmak için hepimiz birlikte çalıştığımız için mutluyum.”


Röportajın tamamına fiba.basketball adresinden ulaşabilirsiniz.

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir