Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde yeni sezona hazırlıkları yapan Pınar Karşıyaka, basketbol şubesine yeni yönetim oluşturdu.

Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısındaki gibi direkt olarak başkan Turgay Büyükkarcı’ya bağlı olacak yönetimde şu isimler yer alıyor: Serhan Şensan, Mustafa Özçakar, Gökşin Konsoloğlu, Olgar Erdoğanlar, Can Uluğtekin, Fatih Uysal, Gökhan Peksarı, Hasan Çağlar, İlhan Büyükkarcı, Murat Günenç, Volkan Özsökmen ve Yiğit Tusder

Şubenin durumuyla ilgili Turgay Büyükkarcı şu ifadeleri kullandı:

“Karşıyaka’da yıllardır kulüp başkanı ve basket şube başkanı arasında sürtüşme yaşandığı için ayrı bir şube başkanı görevlendirmedik. İyi bir takım kuruyoruz. Büyükçekmece’den transfer ettiğimiz guard Erving Walker, Karşıyaka taraftarının çok istediği, seveceği, kişisel olarak da beğendiğim bir isim. Hocamızın iyi tanıdığı öğrencisi. Skorer kimliğinin yanı sıra asist ortalaması da çok dikkat çekici.” 

Karşıyaka’da altyapıda da bir değişiklik yaşandı. Geçen sezon A takımda Aleksandar Trifunovic’in yardımcılığını yapan Dorde Sijan, altyapıda kişisel gelişimden sorumlu antrenörlüğe getirildi. Karşıyaka hedefini her yıl A takıma bir, iki yılda bir de A Milli Takıma bir oyuncu yetiştirmek olarak belirledi.


Efekan Ozener

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir