TOFAŞ Koçu Orhun Ene, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 18. haftasında Beşiktaş Sompo Japan’i deplasmanda 60-59 mağlup ettikleri maçı değerlendirdi. 

“Biz Beşiktaş’ın oynadığı basketbola saygı duyan bir kulubüz. Onlar da bizim kafamızda, bizim inandığımız bir modeli uyguluyor. Bu modelde de iki sezondur başarılı oldular. Geçen sezon final oynadılar. Bu sezon Avrupa’da da başarı oldular. Onlarla rekabete girdiğimiz zaman siz de o seviyede basketbol oynuyorsunuz. Beşiktaş, Fenerbahçe Doğuş ile birlikte bu ligin en iyi basketbol oynayan iki takımından birisi.”

“Basketbolu takım olarak geliştiriyoruz. 11 sayıdan sonra geri gelmek kolay değil. Takım olarak da yapmış olduğumuz bu oyunun göstermiş olduğu bu mental direnci takdirle karşılayan oyuncularımı tebrik ediyorum. Her iki takım da birbirine hata yaptırdı. Az hata yapan takım da maçı kazandı.”

“Beşiktaş’ı İstanbul’da yenmek önemli bir şey. Bu takım kalitesini gösteriyor fakat bizim şöyle bir sıkıntımız var: ‘Kısıtlı kadroyla oynuyoruz.’ Barış Ermiş’in olmaması nedeniyle Berkan üçüncü ve dördüncü periyotta katkı sağladı. Eksik olmasın. Bu anlamda bir saygınlık kazanıyorsunuz. Ama bunun sorumluluk alan bir tarafı var. Her maçı iyi oynamamız lazım. Kötü maç oynadığımız zaman bazı şeylere çözüm bulamıyoruz. Türkiye Kupası’na yorgun gidiyoruz. Kazandık ama orası bizim gibi küçük takımlar için önemli bir yer. İnşallah orada fizik ve mental olarak hazırlanıp gideriz. Kazanarak yukarıya doğru gideriz.”

TOFAŞ’ta maçı 14 sayıyla tamamlayan Pierria Henry ise “Öncelikle tanrıya teşekkür ediyorum. Koçumuz çok iyi iş yaptı. Oyuncularımız çok iyiydi. Savunmada ne yapacağımız çok açıktı. Devre arasında koç, beraber ve sert oynamamız gerektiğini söyledi. İletişimden kopmamamız ve hücumda da etkili olmamız gerektiğini söyledi. Takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çok iyi iş çıkardılar, çok iyi odaklandılar. Beşiktaş çok iyi oynadı, onlara saygı duyuyorum. Çok iyilerdi. Çok iyi bir maçtı ve kazanmak mutlu verici” diyerek maç hakkındaki görüşlerini dile getirdi.

Barış Cevahir

baris.cevahir@trendbasket.net

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir