C6_lrd0XAAE2GvI

NBA Draft 2017’ye 50 günden az bir süre kaldı. Geçen yıl Furkan Korkmaz, ilk turdan draft edilme başarısı göstermişti ve herkesi gururlandırmıştı. Bu sene ise tüm gözler Ömer Faruk Yurtseven’de.

Ömer Faruk, geçtiğimiz Eylül ayında North Carolina State’in yolunu tuttu ancak sezon başında aldığı dokuz maçlık ceza, onun performansını oldukça etkiledi. Nitekim de sezonun geri kalan bölümünde istediği oyunu pek sahaya yansıtamadı ve 5.9 sayı, 4.4 ribaund ortalamalarıyla NCAA’deki ilk yılını noktaladı. Şimdilerde ise genç pivot, Mehmet Okur ile birlikte özel antrenmanlar yapıyor ve 9 – 14 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan NBA Draft Combine’a hazırlanıyor. Mehmet Okur ile çalışmaktan çok keyif aldığını belirten Ömer Faruk Yurtseven, onun en iyi Türk şütörlerden biri olduğunu da söyledi.

Merak edilen bir diğer konu da genç oyuncumuzun draftlara katılıp katılmayacağı. Adlarını draft listesine yazdıran oyuncular, 24 Mayıs tarihine kadar fikirlerini değiştirebilirler ve isimlerini listeden sildirebilirler. TrendBasket kaynaklarının edindiği bilgiye göre de genç oyuncumuz, kararını Chicago’da katılacağı NBA Draft Combine’ın ardından verecek. NBA Takımları ile görüşecek olan Ömer Faruk, onların fikirlerine göre hareket edecek. Eğer takımların Ömer hakkındaki düşünceleri olumlu olursa ve draft etme sözü verirlerse genç oyuncumuz seçmelere katılma kararı alacak. Henüz hiçbir menajer ile anlaşmayan Ömer Faruk Yurtseven, olası bir ismini sildirme kararının ardından ise tekrar North Carolina State Üniversitesi’ne geri dönebilecek.

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: omurozcan5@gmail.com

Website:

4 Comments

 1. yaşar - 05/05/2017

  Fazla şişirmeyin bu çocuktan birşey olmaz ....

 2. doktor - 05/05/2017

  Bence akilli hareket ediyor, saglam geliyor.

 3. metin - 05/05/2017

  yetenekli bir pivot , bir takımla anlaşır muhtemelen

 4. drogba - 08/05/2017

  Haterler ezberledikleri kelime kaliplarini tekrarlayip duruyorlar, tekrarladikça gerçek olacak zannediyorlar.

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir