EA7 Emporio Armani Milano’da peş peşe gelen EuroLeague mağlubiyetleri sonrasında koçun ve bazı oyuncuların geleceğiyle ilgili dedikodular yapılırken La Gazzetta dello Sport gazetesine konuşan başkan Livio Proli önemli açıklamalarda bulundu.

UNICS Kazan mağlubiyeti sonrasında Koç Jasmin Repesa takımın ribaundlarda zayıf kalmasından ve rakibin Langford gibi tehlikeli oyuncularına yeteri kadar baskı yapmadıklarından şikayet etmişti. Koçun bu açıklamaları sonrasında Sırp pivot Miroslav Raduljica başta olmak üzere beklenen verimi veremeyen Litvanyalı oyun kurucu Mantas Kalnietis’le de yolların ayrılabileceği iddiaları ortaya atılırken kulübün başkanı bu konuya direkt olarak değinmese de şu açıklamaları yaptı:

Dedikodulara bir son vermek amacıyla böyle bir açıklama yapma gereği duyuyorum, şu anda Koç Jasmin Repesa’yla yolları ayırmak gibi bir niyetimiz yok. Lega Basket’te lideriz, sezona kupayla başladık ve EuroLeague’de play-offlara kalma hedefimiz devam ediyor. Evet, zor bir dönemden geçiyoruz, kendimizi salona kapayıp sıkı bir çalışmayla bu durumdan kurtulmak için odaklanmamız gerekiyor. Bu arada da kimin tekrardan ayaklanmamız için bir çaba gösterdiğini ve hedeflerimiz doğrultusunda ilerlememize katkı sağladığını değerlendireceğiz. 

Kaynak | La Gazzetta dello Sport

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir