Röportaj: Derviş Göksun, TrendBasket


NBA’de her yıl yapılan NBA Global Games kapsamında bu yıl karşı karşıya gelecek Indiana Pacers – Denver Nuggets maçı öncesi TrendBasket ekibinden Derviş Göksun, Denver’ın Sırp oyuncusu Nikola Jokic ile samimi bir röportaj gerçekleştirdi.

TrendBasket/ Derviş Göksun

Derviş Göksun/TrendBasket

Fenerbahçe forması giyen Bogdan Bogdanovic, NBA’de All-Star oylaması için sana #NBAVote hashtag’ini kullanarak destek verdi. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun?

  • Sırbistan Milli Takımı’nda oynayan oyuncular olarak bir her zaman birbirimize yakınız. Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe ile Milano karşılaştı ve Sırplar olarak bir araya gelmişlerdi. Özellikle Bjelica ve Marjanovic ile çok yakınız. İşte bu yüzden milli takımda bu kadar iyi olabiliyoruz.

Milli Takım ile ilgili devam edelim. Bu yıl düzenlenecek EuroBasket 2017’de Sırbistan forması giyecek misin?

  • Muhtemelen forma giyeceğim ancak bilmiyorum. Şu an için bu konu hakkında bir şey söyleyemem. Çünkü halen önümüzde NBA’de oynayacağımız 50 maç var. Yapamayacağım bir şey söylemek istemiyorum ancak umarım onlarla birlikte olacağım.

Bu yıl EuroBasket finalleri İstanbul’da düzenlenecek. Artan terör olayları sonrasında endişeleniyor musun?

  • Dürüst olmak gerekirse bundan dolayı endişeleniyorum ancak artık bunu değiştiremeyiz. Bu değişmez, ne olacağını göreceğiz.

Derviş Göksun

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir