Geri1 of 2İleri

Neptunas evinde Gaziantep Basketbol’u dağıttı! | 114 – 73

Karşılaşmaya iyi başlayan temsilcimiz Gaziantep Basketbol durumu kısa sürede 2 – 8 yaptı. Fakat ev sahibi Neptunas karşılık vermekte zorlanmadı ve 11-0lık bir seriyle farkı beş sayıya çıkardı. (13-8) Devamında iki ekip karşılıklı sayılar bulurken son bir dakikaya 26-23 önde girdi. İlk çeyrekte ev sahibi Neptunas’ta Zelionis 13 sayıyla oynadı; temsilcimiz Gaziantep Basketbol’da ise Jr. White 10 sayı kaydetti. İlk çeyreği Neptunas 30 – 24 önde kapadı.

Karşılıklı basketlerle başlayan ikinci çeyreğin ilk yarısında Neptunas ilk çeyrek sonundaki farkı korudu. (39-33) Sean Armand’ın iki üçlük isabetiyle farkı üç sayıya indirse de (42-39) Neptunas farkı tekrar beş sayı barajının üzerine çıkarmakta zorlanmadı. Çeyreğin son bölümünde saha etkinliğini artıran Neptunas, Gaziantep’in kolay top kayıplarını da fırsat bilerek farkı bir anda 10 sayının üzerine çıkararak ilk yarıyı 58-44 üstün tamamladı.

Twitter: @BasketballCL

Twitter: @BasketballCL

Kötü biten ikinci çeyrek sonrasında toparlanamayan Gaziantep Basketbol, açılan farkı üçüncü çeyrek itibariyle kabullenince ev sahibi ekip farkı bu çeyrekte 30 sayı barajına çıkardı. Çeyreğin ilk bölümünde ise sinirler gerilirken Rudd ve Seibutis‘e teknik faul çıktı. Çeyrek 86 – 59 Neptunas’ın üstünlüğüyle sona erdi.

Gaziantep’in zoraki olarak sahada kaldığı hissini verdiği son çeyrekte Neptunas rotasyona gitmesine rağmen yüksek isabetli mücadelesine devam etti. Maçın son saniyesine kadar konsantrasyonunu bozmayan ev sahibi ekip sahada 114 – 73 galip ayrıldı. Neptunas’ta tam beş oyuncu 10 sayının üzerine çıkarken ilk dakikalardan itibaren iyi bir oyun ortaya koyan Zelionis, 8/9 iki sayı isabetiyle toplamda 20 sayı kaydetti. Temsilcimiz Gaziantep Basketbol’da Jr. White‘ın 21 sayısı yeterli olmadı.

Geri1 of 2İleri

Neptunas evinde Gaziantep Basketbol’u dağıttı! | 114 – 73

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir