NBA Global Games kapsamında takımı Denver Nuggets ile birlikte Londra’da Indiana Pacers ile karşılaşmak için hazırlıklarını sürdüren Danilo Gallinari maç öncesinde farklı farklı konularda açıklamalarda bulundu.

(Öncesinde Indiana Pacers koçu Nate McMillan’ın açıklamalarına buradan, Denver Nuggets koçu Mike Malone’un açıklamalarına buradan ulaşabilirsiniz)

TrendBasket ekibi olarak bizim de katıldığımız bu sohbet sırasında İtalyan yıldız kendisi gibi İtalyan olan ve şu an Premier League ekiplerinden Chelsea’i çalıştıran Antonio Conte hakkında övgü dolu sözler söyledi.

Danilo Gallinari: ”Conte’yi biliyorum ve bence inanılmaz bir iş çıkartıyor. Premier League’de Arsenal taraftarıyım ama onun için de çok mutluyum. Onunla Juventus yıllarında zaman geçirme fırsatım olmuştu ve bence o çok iyi bir antrenör.” 

Futbol konuşmaya devam eden Gallinari bu kez de taraftarı olduğu AC Milan’ın genç kalecisi Gianluigi Donnarumma hakkında iddialı konuştu.

Danilo Gallinari: ”Ben bir Milan taraftarıyım. Donnarumma birçok Avrupa takımın onu farketmesine rağmen umarım bizimle kalmaya devam eder çünkü büyük bir oyuncu ve onun AC Milan formasını uzun yıllar giymesini çok isterim. Diğer yandan genç ve iyi bir kadromuz var. İzlemesi keyifli bir kadro oluştu ve umarım bunu koruyabiliriz.”

Daha sonrasında basketbola geri dönen 28 yaşındaki oyuncu iyi bir sezon çıkardığını takımlarında bulunan genç oyuncular ile çok iyi anlaştığını belirtti.

Danilo Gallinari: ”Bence bu sezon iyi bir iş çıkartıyorum. Çok yönlü bir oyunum var ve oyunun her alanı için çalışıyorum. Nikola Jokic’e gelecek olursa o çok iyi ve eğlenceli birisi. Vakit geçirmek için mükemmel biri ve aynı zamanda çok iyi bir oyuncu. Bence şu anda üst düzey oynuyor ve onun için çok mutluyum. Diğer yandan takımın bir diğer genç oyuncusu Juan Hernangomez de iyi bir oyuncu ve iyi bir NBA kariyerine sahip olacak. Salonda vakit geçirmeyi ve basketbol oynamayı çok seviyor. Çaylak bir oyuncudan istedikleriniz bunlardır zaten.” 

Sözlerini Denver Nuggets taraftarının beklentilerini ve Londra’da oynayacakları maç hakkında konuşarak bitiren Gallinari bunlar için de heyecanlı.

Danilo Gallinari: ”Bu maç herkes için çok özel bir maç olacak. Sıradan bir basketbol maçı değil ve bu maça çok özel bir maç gözüyle bakmalıyız. Diğer taraftan maça da hazırlanmaya başladık. Bence taraftarlar çok iyi bir maç için hazır olmalı. Indiana şu sıralar çok iyi oynuyor ama göreceğiz. Yüksek skorlu bir maç olacağı benziyor yani bu demek oluyor ki taraftarlar için izlemesi eğlenceli olacaktır.”

 

Derviş Göksun

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir