Indiana Pacers’ın NBA Global Games kapsamında Denver Nuggets ile yapacağı maç öncesi Indiana koçu Nate McMillan son derece ciddi açıklamalarda bulundu.

(Hemen öncesinde konuşan Denver Nuggets koçu Mike Malone’un açıklamalarına buradan, Nuggets oyuncusu Danilo Gallinari’nin açıklamalarına buradan ulaşabilirsiniz)

Bunun bir gösteri maçı olmayacağını vurgulayan McMillan takımın önemli maçları Paul George ve Jeff Teague hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

Nate McMillan: ”Bu gösteri maçı değil. Oyuncular oynamaya ve kazanmaya odaklanmış olacaklar ve iki takımın da en iyi performansını izleyeceksiniz. Önemli bir maç ve zaten Denver’ı sezon içerisinde sadece iki kez görebiliyoruz ve bu ilk maçımız olacak. NBA bu normal sezon maçı için bizi görevlendirdi. Maçın adı gösteri maçı değil normal sezon maçı.”

McMillan’a gelen Paul George dışında takım son çeyreklerde bocaladı. Bunun sebebi sizce ne? sorusuna ise koçun verdiği cevap biraz zorladı.

Nate McMillan: ”Paul George bu takımın bir parçası, o yüzden takımın geri kalanı değil takım bocaladı. Takım olarak oyunlarımızı sonuna kadar oynayamadık. Bazen pozisyonu bitiremiyoruz veya ribaund alamıyoruz bundan kaynaklanıyor olabilir. Paul George bizim için zor şutlar soktu. O karar vermesi için topu eline vereceğimiz oyuncu çünkü bu sezon iyi bir iş çıkarıyor.”

Son olarak takıma bu sezon yeni dahil olan Jeff Teague hakkında da görüşleri merak edilen 52 yaşındaki koç oyuncusunun biraz daha zamana ihtiyacı olduğu görüşünde.

Nate McMillan: ”Yeni bir yere ve grubun içine gelidğinizde kendinizi rahat hissetmeniz zaman alır. Ben Jeff Teague’in daha önce Paul George gibi sahaya çok farklı şeyler getiren bir oyuncu ile oynadığını düşünmüyorum. Atlanta’da Jeff takımı için pozisyon hazırlıyordu fakat burada Paul George onun için hazırlayabiliyor. Bence onun zamanla kendini daha rahat hissetmeye başladığını görüyoruz.”

 

Derviş Göksun

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir