Geri1 of 2İleri

Müthiş maçın sonunu Ulanovas belirledi, Zalgiris deplasmanda galip!

Turkish Airlines EuroLeague’in yedinci haftasında Unicaja Malaga evinde Zalgiris Kaunas’ı ağırlarken maçtan Edgaras Ulanovas’ın son saniye basketiyle 83-85’lik skorla mağlup ayrıldı.

Maça Ray McCallum’un basketiyle hızlı başlayan ekip ev sahibi Malaga olurken pota altından da bulduğu sayılar ile skorda bir anda 9-4 öne geçmeyi başardı. İlerleyen dakikalarda Jeff Brooks ile skor üstünlüğünü korumaya çalışan İspanyol ekip rakibinden Aaron White’ın sayılarına engel olamayınca çeyreğin bitimine 2 dakika 4 saniye kala Zalgiris Kaunas karşısında skorda 6 sayı farkla 15-21 geriye düştü. Çeyreğin son bölümünde James Augustine ile sayılar bularak farkı azaltmaya çalışan Unicaja Malaga ilk çeyreği 17-21 geride kapattı.

İkinci çeyreğe Dragan Milosavljevic’in sayılarıyla başlayarak önce farkı eriten ardında da skorda 25-23 öne geçen Malaga devamında ilk çeyrekte olan senaryonun aynısıyla farkı koruyamadı ve ilk yarının bitimine 4 dakika 28 saniye kala 5 sayı farkla 29-34 geriye düştü. Bu dakikadan sonra Zalgiris oyundaki hakimiyeti eline alırken ilk yarıyı da 7 sayı farkla 34-41 önde kapatmasını bildi.

@EuroLeague

@EuroLeague

Üçüncü çeyreğe Kevin Pangos’un üç sayılık isabetiyle başlayan Zalgiris Kaunas maçta ilk kez farkı çift haneli sayılara çıkarttı. (34-44) Daha sonrasında takım halinde bulduğu sayılar ile deplasmanda farkı daha da arttıran ekip çeyreğin bitimine 4 dakika 26 saniye kala farkı Paulius Valinskas ile 20 sayıya kadar çıkarttı. (36-56) Bu büyük farktan Jeff Brooks ile bulduğu art arda sayılar ile dönmeye çalışan Unicaja Malaga son çeyreğe 11 sayı farkla 48-59 geride girdi.

Dördüncü ve son çeyreğe Sasu Salin ile bulduğu basket ile farkı tek hanelere indirerek başlayan Malaga, Adam Waczynski ve Ray McCallum ile farkı 6 sayıya kadar indirmeyi başardı. (58-64) İlerleyen dakikalarda takım halinde bulduğu sayılar ile farkın daha fazla kapanmasına izin vermeyen Zalgiris Kaunas maçın bitimine 2 dakika 43 saniye kala skorda 59-70’lik üstünlüğünü sürdürdü. Bu dakikadan sonra McCallum ve Adam Waczynski’nin ile art arda sayılar bularak farkı azaltan Unicaja Malaga son 1 dakika 15 saniyede farkı 4 sayıya kadar indirdi. (68-72) Son saniyelerde McCallum’un önderliğinde skoru 72-72‘de eşitleyen ev sahibi ekip bir ara 20 sayı geri düştüğü maçı uzatmalara götürmeyi başardı.

Uzatma çeyreğine Kevin Pangos’un sayılarıyla başlayan Zalgiris Kaunas uzun bir aradan sonra sayı buldu ve skoru 72-74’e getirdi. Bu çeyreğin geri kalan dakikalarında takımlar karşılıklı sayılar bulurken maçın bitimine 2 dakika 45 saniye kala skorda Zalgiris’in 77-80 üstünlüğü vardı. Son saniyelerde Ray McCollum ile iki sayılık basket bulan ve skoru tekrar 83-83 ile eşitleyen Unicaja Malaga’yı kötü bir sürpriz bekliyordu. Maçın bitimine 1 saniye kala Edgaras Ulanovas ile basket bulan Zalgiris Kaunas ölüp ölüp dirildiği maçtan 83-85 galip ayrıldı.

Geri1 of 2İleri

Müthiş maçın sonunu Ulanovas belirledi, Zalgiris deplasmanda galip!

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir