Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, düzenlediği basın toplantısında basketbol şubesiyle ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Erkek ve kadın basketboldaki borçlara değinen Cengiz, görevini bırakma kararı alan Oktay Mahmuti ile yaşanan anlaşmazlık hakkında da konuştu ve aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Basketbolla ilgili de ne yaptığımıza baktık. 24 Ocak’tan itibaren borcumuz ₺34M. Bugün %40 kur artışına rağmen borcumuz kadın-erkek toplam ₺22M. Kadınlar Avrupa şampiyonu olup yüzümüzü ağarttılar.

Mahmuti hocamızla oturduk konuştuk. Kendisine açık ve net olarak şunu söyledik: Sevgili hocam iki yolunuz var. Lütfen bizimle devam ediniz. Sözleşmeniz $1.2M tutuyor. ₺22M içinde yüzde %20’den fazlası tutuyor. Siz $2M da alabilirseniz, indirim yapın lütfen.

İkinci olarak da bize bir ödeme planı sunun dedik. İkinci yıl için $800bin gibi bir miktara düşün dedik. Hocamız da ‘Ben Galatasaraylı değilim, indirim yapmam için bir neden yok, kariyerime bakmalıyım ve teklifleri değerlendirmeliyim’ dedi. Haklıdır, kontratı var.

Hocamız kendine göre karar verdi ama biz bu $1.2M’u ödeyeceğiz. Hocamız bugün gitse de, biz yerine başkasını bulsak da hakkı var.

Erkek basketbolda çok kötü sezon geçirdik. 6 yabancı transfer edildi ve 9. olduk. ABD’de benzin istasyonundan gelip Türkiye’de basketbol oynayan oyuncular var dendi.

Biz de Bayern Münih gibi devam edelim, basketbolda da rakibimiz gibi gidelim isteriz. Ama ne kadar ekmek, o kadar köfte.

Onur Çelikten

Website:

1 Comments

  1. beyaz gölge - 13/07/2018

    Şayet kontrat 1,2 milyon dlr. ise bünü yapanı külüpten ihrac etmek lazım ! Mahmüdi nin kariyeri neki bü parayı veriyorsünüz !?

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir