Litvanya Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Mindaugas Spokas Slovenya’nın EuroBasket 2017’de elde ettiği şampiyonluğa eleştiri getirdi.

EuroBasket 2017’deki Slovenya’nın hakkını teslim eden Spokas yine de Koç Kokoskov ve Anthony Randolph üzerinden “Slovenyalı değillerdi.” vurgusu yaptı.

Litvanya merkezli 15.min.lt.’e konuşan Mindaugas Spokas’ın açıklamaları şu şekilde:

“Evet, Slovenya harika bir takımdı ve EuroBasket’te çok iyi oynadılar. Fakat koçları ve en iyi oyuncularından biri Sloven değildi. Bu durumun Slovenya’nın başarısına gölge düşürdüğünü düşünüyorum.”

“Bunu anlamıyorum ve bu durumun karşısındayım. Karma takımlarla oynayacaksak ulusal kimlikler söz konusu olmayacaksa milli takımların bir anlamı yok.”

Randolph’a tüm saygımla birlikte Slovenya ile hiçbir bağlantısı olmadığı çok açık. Koç Kokoskov Slovenya basketbolu için ülkesinde hiçbir şey yapmamış biri. Biz kendi ulusal oyuncularımız ile elde ettiğimiz başarıları daha tatlı zaferler olarak görüyoruz.”


İspanyolca kaynak | as.com

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir