2017’nin son gününde sürpriz bir şekilde Olimpia Milano ile anlaşan Litvanyalı uzun forvet Mindaugas Kuzminskas, dikkatleri üzerine çeken transferiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Litvanyalı gazeteci Donatas Urbonas‘a konuşan Mindaugas Kuzminskas, geçen hafta Litvanya’nın en sevilen oyuncusu seçilirken “Bugün ise ülkemin en büyük düşmanıyım,” ifadelerini tebessüm ederek kullandı.

Milano’yu neden seçtiğiyle ilgili açıklamalarda bulunan Kuzminskas“‘Benim için en uygun olanaklı teklifi Milano yaptı. Öncelikle, sadece yaza kadar olan değil, gelecek sezonu da kapsayan bir teklif yaptılar. Pianigiani bana, Litvanya Milli Takımındaki gibi, üç ve dört numaralarda oynayabileceğim bir görev” vereceğini söyledi.

Milano’nun teklifini kabul etmeden önce, 20’ye yakın kişiyle kulübün durumu hakkında konuştuğunu belirten oyuncu, özellikle de hemşehrisi Mantas Kalnietis ile fikir alışverişinde bulunduğunu söyledi. Sezonun bu bölümüne kadar alınan sonuçların hayal kırıklığı yarattığını fakat takımın potansiyelinin farkında olduğunu ve Koç Simone Pianigiani ile yaptığı görüşmeler sonrasında her şeyin daha iyi olacağına inandığını da sözlerine ekledi.

Son olarak NBA’de bir takımla neden anlaşmadığı konusuna da değinen Kuzminskas, Knick ile yollarını ayırdıktan sonra bir takımla anlaşmak üzere olduğunu fakat sunulan çift yönlü teklif sebebiyle G-League’de oynamaya zorlanma ihtimali olduğundan bu teklifi kabul etmediğini belirtti. Yine de NBA umudunu yitirmeyen oyuncu “Orada tekrar oynayabileceğimi inanıyorum.” ifadesini kullandı.

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir