FIBA ile EuroLeague yönetimleri arasındaki fikstür krizinin ve bağlantılı olarak belirsizliğin de doruk noktalarına ulaştığımız şu günlerde, Unicaja Malaga’nın Sırp oyuncusu Dragan Milosavljevic’ten ilginç bir açıklama geldi.

Balkan coğrafyasında yayın yapan Sport Klub adlı televizyon kanalının muhabiri Sasa Ozmo‘ya bir röportaj veren Milosavljevic, İspanyol ekibinin kendisiyle birlikte Sırbistan Milli Takımı’na seçilen Nemanja Nedovic ve Dejan Musli’ye cezai yaptırım tehdidinde bulunduğunu aktardı. Yıldız ismin açıklamalarının bazıları şu şekilde:

Her birimiz milli takımlarımız adına oynamak isteriz. Bu büyük bir onur. Yine de, durum karışık… Unicaja bizi bırakmadı. Bizi zorla tutamayacaklarını ancak gidersek cezalandırılacağımızı söylediler. FIBA elemelerinde oynarsak bizi Malaga’da neyin beklediğini bilmiyoruz; cezanın ne olacağı bize söylenmedi.

Tüm oyuncuların aynı pisliğin içinde, iki gücün arasındaki çekişmenin ortasında olduğunu düşünüyorum. Çok rahatsız bir pozisyondayız ve dürüst olmak gerekirse, ne yapmamız gerektiğini bilmiyorum.

Avrupa basketbolunda organizasyon seviyesi çok düşük; şu an olanlara bir bakın! Bana göre, bu tip bir şeyin basketbol gibi dünyaca popüler bir sporun elit seviyesinde yaşanıyor olması hayal edilemez.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir